Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX VIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C 09.10.2022 R.

1. Przychodzimy żeby dziękować. Niedziela to szczególne dziękczynienie za stworzenie i wszystkie wynikające z tego błogosławione konsekwencje. Chrystus uzdrowił 10-ciu trędowatych, nikt nie okazał wdzięczności, tylko ten jeden Samarytanin. Jego postawa powinna nam przypominać, że wdzięczność jest pamięcią serca!!!

2. Zgodnie z tradycją naszej parafii w II niedzielę miesiąca kolekta na spłacenie naszych inwestycji, wkładu własnego parafii. Bóg zapłać za ofiary, przelewy i koperty. Do spłaty zostało 79.000 zł.

3. Po Sumie o godz.11.15 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych obowiązkowe!

4. Zapraszam na różaniec w tygodniu na 17.30 dzieci i młodzież w środy i soboty obowiązkowo!

5. W piątek 14.10.2022 po Mszy godz. 18.00 spotkanie parafian przyjmujących kapliczkę z wizerunkiem Matki Boskiej Szensztackiej z s. Ingą z Koszalina.

6. W przyszłą niedzielę 16.10.2022 r. odbędzie się w całej Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem: "Blask prawdy'' w ramach fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia'', która wspiera edukację niezamożnej młodzieży. Proszę panie z "Caritasu'', "Margaretki'' i ministrantów o przeprowadzenie zbiórek do puszek przed naszymi kościołami. Bóg zapłać za złożone ofiary!

7. W kalendarzu kościoła wspominamy:
w czwartek - Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
w sobotę - Św. Teresy od Jezusa, dz. i dr Kościoła
w niedzielę - Rocznica wyboru papieża Św. Jana Pawła II (1978).

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych.

Przejdź do góry strony