Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C 11.09.2022 R.

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. "Bóg nie męczy się przebaczaniem; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie". Módlmy się często podczas każdej Mszy Św. o otwartość serca na przemieniającą moc Bożej miłości.

2. Zgodnie z tradycją naszej parafii w każdą II niedzielę miesiąca zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. na spotkanie formacyjne po sumie o godz. 11.15. w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim. Obecność obowiązkowa!

3. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

4. Bóg zapłać parafianom z Brzeźna, Kisewa oraz dobrodziejom z Łęczyc cukiernia "Iwonka'' za dary stołu podczas dekanalnego spotkania kapłanów.

5. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

                                                                                 Rafał DONNER,kawaler, zam. parafia Brzeźno Lęborskie

                                                                                 Katarzyna  PARDYLA , panna, parafia Rozłazino         zap. I

6. W związku z udostępnieniem przez parafię części budynku kaplicy na Wysokim dla GIKU i Gminy Łęczyce dla aktywności naszych dzieci i młodzieży z naszej parafii. Każde spotkanie lub zebranie bądź uroczystość musi być skonsultowane z proboszczem miejsca, który jest prawnym administratorem budynku.

7. Dziś zgodnie z parafialną tradycją w II niedzielę miesiąca taca na spłacenie naszego wkładu własnego 80000 zł Bóg zapłać za kolektę inwestycyjną z sierpnia 1780 zł za przelewy na konto. W sierpniu została przywieziona ziemia i zasadzona nowa trawa wokół plebanii Bóg zapłać za ten dar dla parafii p. Grzegorzowi ŻYWICKIEMU "Usługi Logistyczne z Kisewa''. Dziękuję parafianom za modlitwy i każdą formę pomocy.

8. W kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy:

we wtorek - Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła

w środę - Podwyższenie Krzyża Św.

w czwartek - N.M.P. Bolesnej

w piątek - Św. św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa, m.

w sobotę - Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocz. 83. napaści Związku Sowieckiego  na Polskę 1939 r.

w niedzielę - Św. Stanisława Kostki

9. W minionym tygodniu w środę odeszła do wieczności śp. Krystyna KOWALSKA  L. 75. z Brzeźna Lęb. dobry Jezu...

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia.

Przejdź do góry strony