Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C 25 09.2022 R.

1. ,,Mają Mojżesza i Proroków niechże ich słuchają'' Jezus  udziela  oczywistego pouczenia o podążaniu  drogą  Bożą. Wynaturzony  konsumizm bezimiennego  bogacza  zdradzał jego  bezbożność.  Prawo Boże  wzywało przecież  do  miłości bliźniego , troski o  najuboższych. Chciwość jest przejawem egoizmu , ale  też  stale  go  dokarmia. Udział w Eucharystii , może  wyprowadzić z bałwochwalstwa mamony  i  otworzyć  oczy  na  ,, Łazarzy;; naszej  współczesności.

2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej wspieramy modlitwą i ofiarami W.S.D. w Pelplinie. Bóg zapłać za  złożone  ofiary!!!

3. Również dziś zgodnie z zapowiedzią kolejne spotkanie  formacyjne z młodzieżą  do  bierzmowania po sumie o godz. 11.15. obecność obowiązkowa!

4. Przypominam, że  można  zamawiać intencje mszalne na Rok Pański w 2023  r w kancelarii parafialnej,  od  środy  do piątku   bezpośrednio po Mszach Św.

5. Do nabycia prasa katolicka poświęcona misjom.

6. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:

we wtorek- Św. Wincentego a Paulo

w środę - Św. Wacława, męczennika

w czwartek- Św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.

w piątek- Św. Hieronima, prezbitera dra Kościoła

 w I Sobotę miesiąca rozpoczynamy miesiąc różańcowy poświęcony Matce Bożej

7. Zmarła nasza parafianka śp. Teresa GRZYWACZ  z Wysokiego pogrzeb odbędzie się  we wtorek o godz. 10.00. w kościele  parafialnym, rodzina  zaprasza na różaniec na godz.18.00. do kaplicy na Wysokim i w niedzielę i poniedziałek a w dzień pogrzebu o 9.30. w kościele w Brzeźnie L. Dobry Jezu...

8. W tych trudnych czasach  niech Pan Bóg nam błogosławi!!

Przejdź do góry strony