Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA -MISYJNA ROK C 23.10.2022 R.

1. Dziś w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pragniemy modlitwami i ofiarami na tacę wesprzeć naszych polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na wszystkich kontynentach świata. Bóg zapłać za złożone modlitwy i ofiary Bóg zapłać!

2. Zgodnie z zapowiedzią z ub. niedzieli przybędzie do naszej parafii P. Prezes Fundacji Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego Agata KOZYR, która przybliży nam istotę budowy tej placówki w Pogorzelicach, jedynej takiej  placówki w Powiecie Lęborskim. Natomiast w niedzielę 30X br. wyraziłem zgodę jako proboszcz, że odbędzie się zbiórka do puszek na ten szlachetny cel. Dziękuję z góry za złożone ofiary!

3. Zbliża się  Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte we wtorek 1 listopada 2022 będą odprawiane w następującym porządku:

                                                                   godz. 8.00. - w Kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim

                                                                  godz. 11.15. - Na cmentarzu parafialnym ,30 minut przed Eucharystią będzie odmawiany różaniec

                                                                                           przez Róże Różańcowe i ,,  Margaretki'' w intencji zmarłych

 4. W środę 2 listopada przypada Dzień Zaduszny zapraszam wszystkich parafian i gości na Mszę Św. o godz. 18.00. w intencji zmarłych wypisanych na kartce Mszy Św. zbiorowej. W związku z tym w kruchcie świątyni są u ministrantów do odebrania kartki na  wypominki i Msze proszę je przynieść z wypisanymi naszymi zmarłymi  do 30 X br. do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W ramach przygotowań do bierzmowania od godz.10.15.-11.15. proszę młodzież i ,, Margaretki'' , aby zaangażowały się w kwestowanie do puszek  przy 2 bramach cmentarnych we wtorek 1 listopada na  naszej nekropolii w Brzeźnie Lęborskim na rzecz utrzymania tego świętego  miejsca.

6. Przypominam o zamawianiu intencji w kancelarii parafialnej od środy do piątku bezpośrednio po Mszach Świętych  na przyszły Rok Pański 2023 .  Do   końca tego roku wszystkie  terminy  są  zajęte.

7. W kalendarzu  liturgicznym  wspominamy:

w piątek- ŚW.Św. Ap.  Szymona i Judy Tadeusza

w niedzielę- Rocznica poświęcenia świątyni

8. Wszystkim  parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych.

Przejdź do góry strony