Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

s. Inga ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z wizytą w naszej parafii

W niedzielę w naszej parafii gościliśmy s. Ingę GRULA ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z Koszalina, która podczas sumy parafialnej wygłosiła homilię na temat idei Ruchu Szensztackiego. Pochodząca z Kaczkowa siostra zakonna zaraz po Mszy Św. spotkała się w naszym kościele parafialnym z kandydatami do bierzmowania.

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ W APOSTOLAT?
Osoby, które poznały Apostolat i chciałyby założyć krąg w swojej parafii powinny porozmawiać o swoich zamiarach z ks. Proboszczem, aby uzyskać jego zgodę. Jest to warunek do formalnego założenia kręgu.

Pielgrzymującą Matkę Bożą możemy spotkać w 120 krajach świata. Kapliczkę Matki Bożej Pielgrzymującej raz w miesiącu – systematycznie, przyjmują miliony rodzin na całym świecie. W kręgu 10-15 rodzin, raz w miesiącu Matka Boża nawiedza domy, w których działa jako Wychowawczyni i poprzez które ewangelizuje współczesny świat. Obecność Maryi inspiruje do wspólnej modlitwy, wycisza spory i nieporozumienia, zachęca do znalezienia czasu dla siebie, rodziny i znajomych. Pomaga w naśladowaniu Matki Bożej oraz w odkrywania Boga w codziennym życiu (źródło).

Ruch Szensztacki jest ruchem religijnej odnowy. Jego nazwa pochodzi od miejsca powstania – Schönstatt (piękne miejsce), leżącego niedaleko Koblencji w Niemczech. Tam znajduje się pierwsze sanktuarium szensztackie, określane jako Prasanktuarium. To właśnie w nim, w dniu 18 października 1914 roku, założyciel o. Józef Kentenich oraz jego wychowankowie z gimnazjum księży pallotynów, zawierzyli swoje życie Matce Bożej w przymierzu miłości, co dało początek Ruchowi Szensztackiemu na świecie (źródło).

W naszej parafii są rodziny aktywnie działające w ruchu od wielu lat.

s. Inga ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z wizytą w naszej parafii
s. Inga ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z wizytą w naszej parafii

Przejdź do góry strony