Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

Ogłoszenia parafialne

2510, 2020

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 25.10.2020 r.

Kończymy tydzień modlitw za misjonarzy. Zbliża się miesiąc pamięci o naszych zmarłych.

1810, 2020

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 18.10.2020 r.

Dzisiaj w całym Kościele Powszechnym obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna 94 Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem "Oto ja, poślij mnie". Na prośbę papieża Franciszka wspieramy modlitwami i ofiarami misjonarzy , misjonarki oraz katechetów. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. 

1110, 2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 11.10.2020 r.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus". Zbiórka do puszek przed naszymi kościołami na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z terenów rustykalnych. Proszę panie z "Caritasu" i ministrantów o przeprowadzenie tej szlachetnej zbiórki. Bóg zapłać za złożone ofiary!!!

0410, 2020

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 04.10.2020 r.

Bóg posłał swego Syna. Oddał w nasze ręce losy Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego. Mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniając się do uświęcenia świata.

2709, 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 27.09.2020 r.

W tym tygodniu w środę 30.09.2020 r. przybędzie do naszej parafii biskup pomocniczy naszej diecezji pelplińskiej ks. bp dr Arkadiusz OKROJ z wizytacją kanoniczną. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne celebracje Eucharystii oraz wiele spotkań z przedstawicielami grup, które posługują w naszej wspólnocie. Biskup odwiedzi także chorych w domach i szkołę, trudzącą się wychowywaniem dzieci i młodzieży. Kolejny raz zapraszam do udziału w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi kwadrans przed Eucharystią. 

2009, 2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 20.09.2020 r.

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej - Kościoła. Przez swoje życie rodzinne, pracę, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa, aby otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj Bóg wzywa nas byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się to także zadanie, żeby przez nią uświęcać siebie i świat. 

1309, 2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 13.09.2020 r.

Przychodzimy do Boga, by wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie nas nim obdarza, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie, sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać?

0609, 2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 06.09.2020 r.

Zgromadziliśmy się, aby święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam, gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę.

3008, 2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 30.08.2020 r.

Zgromadziliśmy się, aby sławić zwycięstwo Chrystusa i aby uczestniczyć w Jego krzyżu przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Nim i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie!

2308, 2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 23.08.2020 r.

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia. To on posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni przez wiarę i chrzest mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem.

1608, 2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 16.08.2020 r.

Należymy do Kościoła - powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga. Dzisiaj na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski- ks. abpa Gądeckiego solidaryzujemy się z ofiarami wybuchu w stolicy Libanu - Bejrucie. Modlitwami i ofiarami do puszek pragniemy wesprzeć potrzebujących. Bóg zapłać za złożone ofiary!!!

0908, 2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 09.08.2020 r.

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego świata potrzeba nam chwili ciszy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. 

0208, 2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 02.08.2020 r.

Rozpoczynamy drugi miesiąc wakacji, urlopów, żniw. To szczególny miesiąc dla nas Polaków, katolików - pielgrzymujemy w okrojonej formie do Jasnogórskiej Pani, wypraszając łaski dla nas i całej naszej Ojczyzny.

2607, 2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 26.07.2020 r.

Gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego jako wspólnota wierzących, których Bóg zaprasza do bliskości ze sobą. Niedziela jest dniem Pańskim zgodnie z przykazaniem Bożym "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" celebrujemy z najbliższymi Eucharystię. Podczas tej Mszy św. prośmy dobrego Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców pielgrzymujących, podróżujących o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. W związku z tym w duchu wdzięczności za szczęśliwe przejechane kilometry pragniemy wesprzeć polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii dzisiaj po każdej mszy św.  O zbiórkę do puszek proszę grupę apostolską "Margaretki" oraz naszych ministrantów. W imieniu misjonarzy składam staropolskie "Bóg zapłać" za złożone w tym dniu ofiary. 

1907, 2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 19.07.2020 r.

Niedziela jest dniem Pańskim zgodnie z przykazaniem Bożym "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" celebrujemy z najbliższymi Eucharystię. Przychodzimy do świątyni po pomoc do Chrystusa, aby dobro w nas wygrywało ze złem. Zgodnie z już 20-letnią tradycją rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców pielgrzymujących, podróżujących. Pragniemy prosić o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. W związku z tym w duchu wdzięczności za szczęśliwe przejechane kilometry pragniemy wesprzeć polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii w przyszłą niedziele po każdej mszy św.  O zbiórkę do puszek proszę grupę apostolską "Margaretki" oraz naszych ministrantów. W imieniu misjonarzy składam staropolskie "Bóg zapłać" za złożone w tym dniu ofiary. 

1407, 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 12.07.2020 r.

Niedziela jest dniem, w którym świętujemy, bo Chrystus zmartwychwstał. Chcemy dziękować Panu za Jego miłość i za dar zbawienia. Przychodzimy na Mszę św., którą chcemy przeżywać jako czas dziękczynienia i uwielbiania. 


Przejdź do góry strony