Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

Ogłoszenia parafialne

0506, 2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 06.06.2021R.

Boże spojrzenie na rzeczywistość jest realne, a zarazem pełne nadziei. Słowo Boże, uwzględniając i ciemne strony naszej osobowości i trudności, z jakimi się borykamy, uczy nas patrzeć na wszystko z  perspektywy ostatecznego zwycięstwa Jezusa, który niszczy dzieła diabła. Chrześcijańska nadzieja nie jest tanią pociechą, ale opartą na objawieniu Bożym pewnością, że możemy wybrać nie klęskę i śmierć, ale życie w bliskości Boga w Jego Królestwie.

0306, 2021

UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ-03.06.2021 R.

W Wielki Czwartek, w atmosferze wielkiej powagi, w kontekście zbliżającej się męki Jezusa, wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii. Dziś w radosną uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, gdy ofiara Jezusa uobecnia się dla nas we Mszy Św. W SPOSÓB BEZBOLESNY I BEZKRWAWY, koncentrujemy się już nie tyle na Jego męce, ile na zbawczych jej owocach, których pragniemy i o których chcemy zaświadczyć, publicznie idąc za Jezusem w uroczystej procesji.

2905, 2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 R.

,,Nie otrzymaliście ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać ,,Abba, Ojcze'' - usłyszymy dzisiaj w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się na tej Eucharystii, aby na nowo odkryć swoje Boże dziecięctwo.

2205, 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

,,Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy''- powiedział Jezus do uczniów, zapowiadając Zesłanie Ducha Świętego. Zgromadzeni na Eucharystii zawsze dostępujemy tego szczególnego działania Ducha, którego owocami są ,,miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie''. Radujmy się w tymże Duchu, a zostaniemy doprowadzeni przez Niego do prawdy o nas samych.

1505, 2021

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

Okres paschalny prowadzi od Wielkanocy do Pięćdziesiątnicy, ale pomiędzy nimi przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa, która w żadnym wypadku nie powinna uchodzić naszej uwadze! Jezus w swym uwielbionym Ciele wchodzi do chwały Ojca. Dopełnieniem historii życia, które dał nam Bóg, jest według Jego planu nie tylko zbawienie naszej duszy, ale też i ciała.

0805, 2021

VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021 r.

Dar odkupienia jest całkiem darmowy. Nie my pierwsi umiłowaliśmy Boga. To Jego miłość wobec nas jest pierwsza i zaofiarowana bez jakichkolwiek naszych uprzednich zasług większość z nas otrzymała sakrament  chrztu w niemowlęctwie i być może traktujemy to jako coś oczywistego. Tymczasem jest to znak Bożej łaski udzielonej nam za darmo. Eucharystia, w której uczestniczymy jest darem miłości Pana Boga.

0105, 2021

V Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 25.04.2021 r.

Gromadzimy się na Świętej Uczcie, by świętować Dzień Pański... Bóg jest  większy niż nasze serca i zna wszystko''- usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Niech ta świadomość pomaga nam coraz bardziej otwierać się na  działanie Bożej łaski w naszych sercach.

2404, 2021

IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 25.04.2021 r.

Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Pana Jezusa. On  jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do  życia. Owca, która ma się powtórnie narodzić do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.

1704, 2021

NIEDZIELA BIBLIJNA - 18.04.2021 r.

Kolejna niedziela wielkanocna, jak każdy pierwszy dzień tygodnia należy do Pana. Dobrze, że tu jesteśmy i pragniemy oddać Zmartwychwstałemu to, co wydarzyło się od ostatniej Eucharystii i to co czeka nas w najbliższym czasie. Mamy zatem kolejną możliwość oddania Bogu naszego czasu, by zyskać Jego wieczność. Oddajemy znaną przeszłość, nieznaną przyszłość i trwającą teraźniejszość!

1104, 2021

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 11.04.2021 r.

Św. Jan Paweł II ustanowił przed laty II Niedzielę po Wielkanocy jako niedzielę Bożego Miłosierdzia, którego Apostołką została św. Siostra Faustyna KOWALSKA. W kościele filialnym na Wysokim znajdują się jej relikwie. Oddamy Jej dzisiaj należną cześć zawierzając całą parafię, wszystkie nasze rodziny Chrystusowi, wypowiadając "Jezu ufam Tobie". 

0304, 2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 04.04.2021 r.

"Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy". Pełni radości paschalnej stajemy wokół ołtarza Chrystusa, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko w dziejach świata, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani.   

2803, 2021

NIEDZIELA PALMOWA - 27.03.2021 r.

Jezus wjechał do Jerozolimy tylko po to, aby dokonać paschalnego misterium. Tylko Chrystus jest naszym zbawieniem, w nim jest życie i zmartwychwstanie. Tylko ten dostąpi zbawienia "kto pójdzie za Nim", serio zaufa Jemu bezgranicznie, "bo godny zaufania jest Ten, który dał obietnicę". Wjedźmy razem z Jezusem do Jerozolimy i oddajmy Mu pokłon, bo tylko On, który przychodzi w imię Pańskie jest prawdziwym Królem Mesjaszem.

2003, 2021

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21.03.2021 r.

Przez usta proroka Jeremiasza Pan zapowiada: "Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercach". Celem Nowego Przymierza jest wprowadzenie nas w taką relację z Bogiem, w której prawo wypływa z naszego wnętrza, a nie jest czymś zewnętrznym. Żeby jednak to się dokonało Chrystus musiał oddać własne życie na krzyżu. 

1403, 2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14.03.2021 r.

Miłość Boga do człowieka nigdy nie zawodzi. To człowiek często zawodzi, rani i odchodzi od Bożej Miłości. Ta Eucharystia na nowo przypomina nam prawdę, że Bóg kocha i przebacza inaczej niż my... Uczmy się od Jezusa Chrystusa, który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka, postawy miłości i przebaczenia wobec bliźniego. 

0603, 2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07.03.2021 r.

Dziś jest czas, by obudzić swoją wiarę, przyjrzeć się naszemu życiu, czy Bóg w moim życiu jest na pierwszym miejscu, dlatego zapraszam na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH, które obecnie rozpoczynamy. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krystiana posługującego w Wejherowie. Zaplanujmy tak swoje obowiązki, aby skorzystać z duchowego odrodzenia.

2802, 2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28.02.2021 r.

II Niedziela Wielkiego Postu jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego zgodnie z tradycją pragniemy wpierać naszymi modlitwami i ofiarami do puszek naszych duchownych. Proszę grupę Apostolską "Margaretki" i ministrantów o przeprowadzenie tej szlachetnej akcji.


Przejdź do góry strony