Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

Ogłoszenia parafialne

0910, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B BRZEZNO LĘBORSKIE 10.10.2021 r.

Liturgia dzisiejszej niedzieli stawia nas wobec pytania co jest w naszym życiu największym dobrem. Bogaty młodzieniec, który pytał Jezusa, co należy czynić, aby osiągnąć życie wieczne, uzyskał upragnioną odpowiedź. A jednak nie potrafił iść za radą Syna Bożego. Rezygnując z tego do czego było przywiązane jego serce.

0310, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 03.10.2021 ROK B.

Eucharystia, na której się gromadzimy jest pamiątką nowego przymierza ustanowionego przez Chrystusa. On sam przychodzi i chce towarzyszyć naszej pielgrzymce. Dziś zwraca naszą uwagę relacje małżeńskie i rodzinne. Otwórzmy serca, aby Chrystus mógł nas dotknąć, uzdrowić i przemienić, kierując nasze kroki ku coraz bardziej dojrzałej miłości. 

2509, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021 ROK B.

W dzień, w którym celebrujemy zmartwychwstanie Jezusa, prośmy Boga, żeby napełnił nas swoim Duchem. Tylko w Nim możemy prawdziwie oddać Mu chwałę. To dzięki Duchowi Pana możemy zrozumieć, co należy czynić. Tego chciał już Mojżesz, gdy wołał "Oby tak cały lud Pana prorokował, aby mu dał swego ducha".

1809, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09.2021 ROK B.

"Syn człowieczy będzie wydany w ręce ludzi" - mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga pokory, na której przemienił tragiczne okoliczności swojego życia w dar. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję pójścia za Chrystusem.

1109, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.09.2021 ROK B.

Liturgia zaprasza dziś, by wejść w dialog z Jezusem, spróbować go posłuchać i odpowiedzieć na to, o co nas, jak wcześniej Apostołów zapyta. Chodzi nie tyle o trafność naszych odpowiedzi, ile o to, byśmy się nawrócili ku Bogu całym sercem. On jak nam dziś przypomni Psalm "Strzeże ludzi prostego serca. Takim obiecuje życie z mocy.

0409, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05.09.2021 ROK B.

W dzisiejszej liturgii usłyszymy słowa Jezusa "Otwórz się" skierowane do głuchoniemego. "Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić" - relacjonuje św. Marek. I my zgromadzeni na tej Eucharystii niedzielnej pragniemy otworzyć się na uzdrawiające dotknięcie Bożej mocy.

2108, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 22.08.2021 ROK B.

Pan Jezus karmi nas swoim słowem, ale daje nam jeszcze więcej: ,,Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem "Dla wielu Jego słowa są zgorszeniem, także dziś. Jednak dla nas  uczestniczących w Eucharystii są prawdą, która nadaje sens naszemu życiu. Wierzymy, że spożywając Jego Ciało i Krew, ukryte pod postaciami chleba i wina, mamy życie wieczne.

1408, 2021

Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. 15.08.2021 r.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., która z duszą i ciałem została wzięta do Nieba. Tego dnia przypada 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej a jednocześnie Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w  modlitwach o naszych bohaterach, którzy zatrzymali bolszewików i uratowali Europę przed komunizmem.

0708, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 08.08.2021 R.

"Jam jest chleb życia'' - mówi Chrystus już od dwóch tysięcy lat, gromadząc nas na Eucharystii. Przychodzimy do Niego, aby życie ,,mieć w obfitości''. Gromadząc się na tej Mszy Św., otwórzmy się na to życie.

3107, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 01.08.2021 R.

Gromadzimy się na Eucharystii, aby razem z Chrystusem Zmartwychwstałym dziękować Bogu Ojcu za nasze życie, za to że On podobnie jak dawniej Izrael prowadzi do wolności i szczęścia. Umacnia nas swoim słowem, abyśmy stali się nowymi, lepszymi ludźmi.

2407, 2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 25.07.2021R.

Msza Św. jest zaszczytem i źródłem życia chrześcijanina oraz sercem liturgii Kościoła. W tygodniu Św. Krzysztofa prośmy, by dobry Bóg pomagał nam odnaleźć drogę do Źródła Życia oraz opiekował się nami podczas naszych podróży. Bądźmy wdzięczni za szczęśliwie przebyte podróże i przejechane kilometry. Tę wdzięczność możemy okazać nie tylko przez naszą modlitwę, ale również przez udział w Akcji Św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy. W tym roku na prośbę Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny wspieramy ofiary kataklizmów w Belgii, Niemczech i Holandii. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek. Proszę panie z "Caritasu", "Margaretki" i ministrantów o przeprowadzenie tej zacnej akcji. 

1707, 2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 18.07.2021R.

W dzisiejszej Ewangelii wg Św. Marka Pan Jezus jest ukazany jako Dobry Pasterz, który troszczy się nie tylko o swoje owce, ale i o Apostołów mówiąc do nich "Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco". Czas zasłużonego wypoczynku i wakacji ma nam pomóc w odzyskaniu sił duchowych i fizycznych.

1107, 2021

XV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 11.07.2021R.

W dzisiejszej liturgii usłyszymy, że Bóg w Chrystusie wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Przeznaczył nas dla siebie, jako synów z miłości. Gromadząc się na tej Eucharystii w imię Jezusa Chrystusa otwórzmy się na tę miłość. 

0407, 2021

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 04.07.2021R.

Jezus, gdy przyszedł do swojego rodzinnego miasta, spotkał się z powątpiewaniem i niedowiarstwem - "skąd On to ma?" - pytali ludzie. My gromadzimy się wokół Niego na niedzielnej Eucharystii, nie tylko chcemy Go słuchać, lecz również doświadczać Jego mocy. Otwórzmy nasze serca na Jego działanie.

2606, 2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 27.06.2021R.

W walce pomiędzy życiem a śmiercią Bóg jest zawsze po stronie życia. Tego biologicznego i tego duchowego, bo stworzył człowieka dla nieśmiertelności na wzór swojej własnej. Jezus, który za swego ziemskiego życia powodowany miłością wskrzeszał umarłych, zadał ostateczny cios śmierci przez swoją mękę i zmartwychwstanie. Każda Eucharystia przypomina, jak cenne jest dla Boga życie każdego  człowieka i jak wielkim kosztem Jezus dał nam życie wieczne.

1206, 2021

XI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B 13.06.2021 r.

Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy - najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi, które wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z naszą wiarą, często tak słabą, małą i niepozorną, jest podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o każdego z nas, możemy wzrastać i nieustannie budować wspólnotę wiary.


Przejdź do góry strony