Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

Ogłoszenia parafialne

2308, 2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 23.08.2020 r.

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia. To on posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni przez wiarę i chrzest mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem.

1608, 2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 16.08.2020 r.

Należymy do Kościoła - powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga. Dzisiaj na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski- ks. abpa Gądeckiego solidaryzujemy się z ofiarami wybuchu w stolicy Libanu - Bejrucie. Modlitwami i ofiarami do puszek pragniemy wesprzeć potrzebujących. Bóg zapłać za złożone ofiary!!!

0908, 2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 09.08.2020 r.

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego świata potrzeba nam chwili ciszy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. 

0208, 2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 02.08.2020 r.

Rozpoczynamy drugi miesiąc wakacji, urlopów, żniw. To szczególny miesiąc dla nas Polaków, katolików - pielgrzymujemy w okrojonej formie do Jasnogórskiej Pani, wypraszając łaski dla nas i całej naszej Ojczyzny.

2607, 2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 26.07.2020 r.

Gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego jako wspólnota wierzących, których Bóg zaprasza do bliskości ze sobą. Niedziela jest dniem Pańskim zgodnie z przykazaniem Bożym "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" celebrujemy z najbliższymi Eucharystię. Podczas tej Mszy św. prośmy dobrego Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców pielgrzymujących, podróżujących o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. W związku z tym w duchu wdzięczności za szczęśliwe przejechane kilometry pragniemy wesprzeć polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii dzisiaj po każdej mszy św.  O zbiórkę do puszek proszę grupę apostolską "Margaretki" oraz naszych ministrantów. W imieniu misjonarzy składam staropolskie "Bóg zapłać" za złożone w tym dniu ofiary. 

1907, 2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 19.07.2020 r.

Niedziela jest dniem Pańskim zgodnie z przykazaniem Bożym "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" celebrujemy z najbliższymi Eucharystię. Przychodzimy do świątyni po pomoc do Chrystusa, aby dobro w nas wygrywało ze złem. Zgodnie z już 20-letnią tradycją rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców pielgrzymujących, podróżujących. Pragniemy prosić o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. W związku z tym w duchu wdzięczności za szczęśliwe przejechane kilometry pragniemy wesprzeć polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii w przyszłą niedziele po każdej mszy św.  O zbiórkę do puszek proszę grupę apostolską "Margaretki" oraz naszych ministrantów. W imieniu misjonarzy składam staropolskie "Bóg zapłać" za złożone w tym dniu ofiary. 

1407, 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 12.07.2020 r.

Niedziela jest dniem, w którym świętujemy, bo Chrystus zmartwychwstał. Chcemy dziękować Panu za Jego miłość i za dar zbawienia. Przychodzimy na Mszę św., którą chcemy przeżywać jako czas dziękczynienia i uwielbiania. 

0507, 2020

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 05.07.2020 R.

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba.

2806, 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 28.06.2020 R.

Jesteśmy dziećmi światłości, przyprowadził nas tu blask prawdy. Ta Ofiara Eucharystyczna, na której gromadzimy się dzisiaj, ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest zmartwychwstały Zbawicielem. Mamy nieustannie wkraczać w nowe życie i mamy umierać dla grzechu, by żyć dla Boga.

2106, 2020

XII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 21.06. 2020 R.

Przyszliśmy na niedzielne  spotkanie z Panem. Przyznajemy się do Niego, a zarazem wypowiadamy swoją ufność. Jezus wie, że towarzyszą nam lęki. ,,Nie bójcie się ludzi'' - powiada i zapowiada, że w oczach Boga jesteśmy ,,ważniejsi niż wiele wróbli''.

1406, 2020

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.06.2020 R.

Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił nowy Lud Boży - Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem tego Nowego Przymierza.

0706, 2020

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW. ŚW. - ROK A, 07.06.2020 R.

Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać im udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest zbawicielem, Ducha Św. , który nas uświęca. W imię Trójcy Św. przyjmujemy wszystkie sakramenty w kościele.  

3105, 2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, ROK A, 31.05.2020 R.

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. - święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my, zgromadzeni w jedno przez Ducha Św. wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Św. prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Św. i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

2405, 2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 24.05.2020 R.

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po 40 dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa, dając życie, przebaczenie i zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia - być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z nim, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.

1705, 2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17.05.2020 R.

Żyjemy wśród przeciwności, pandemii, trudów i cierpień. Chrystus nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Św.. To właśnie Paraklet wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie Jego mocą sprawiamy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.

1005, 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A - 10.05.2020

W niedzielę, dzień zmartwychwstania Chrystusa gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą, jaką wskazał nam zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.


Przejdź do góry strony