Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

I NIEDZIELA ADWENTU - ROK B - 29.11.2020 r.

1. Z pierwszą niedzielę adwentu rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. W bieżącym roku planujemy kontynuować trzyletni program duszpasterski pod hasłem "Eucharystia daje życie". To hasło przypomina nam wszystkim o obowiązku świętowania niedzieli poprzez uczestnictwo w tym dniu w Eucharystii.

2. Od wtorku rozpoczynamy roraty. Jak w latach ubiegłych gromadzimy się w nawie bocznej kościoła i z lampionami uroczyście udajemy się procesjonalnie do ołtarza. Przygotujmy serduszka z papieru, a na nich wypisane dobre uczynki, które wykonaliśmy danego dnia. Następnie odbędzie się losowanie nagród.

3. Kończy się miesiąc listopad. Wiemy, że Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskania odpustu zupełnego za naszych zmarłych do końca tego miesiąca. Ze względu na pandemię należy spełniać następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić kaplicę, grób, kościół oraz cmentarz i odmówić jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych.

4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne zdalnie. Pilne sprawy tylko telefonicznie! Dziękuję za zrozumienie.

5. W zakrystii do nabycia nowy "Pielgrzym" i "Gość Niedzielny". Zachęcam do czytania prasy katolickiej i zakupu świec na stół wigilijny - duża w cenie 20 zł, mała 10 zł. Liczba świec ograniczona.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Andrzeja Apostoła; w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w piątek -  św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w niedzielę - św. Mikołaja, biskupa.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota, podczas której modlić się będziemy do Matki Bożej. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 10.00, a o godzinie 17.00 dodatkowa spowiedź święta dla wszystkich w kościele.

8. Od listopada jest już przygotowywany na przyszły Rok Pański 2021 kalendarz intencji mszalnych. Proszę zamawiać już teraz wszelkie śluby, rocznice i jubileusze.

9. W przyszłą sobotę spotkanie formacyjne młodzieży bierzmowanej. Najpierw Msza św. o godzinie 18.00, a potem spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa!

10. Pan prezes spółdzielni mieszkaniowej prosił o przekazanie informacji, że ze względu na COVID prosi o odczytywanie indywidualne swoich wodomierzy i przekazanie telefoniczne stanu licznika.

11. U progu adwentu przygotujmy się na święta Bożego Narodzenia w sposób duchowy, nie tylko materialny.

Przejdź do góry strony