Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21.02.2021 r.

1. "Jeśli kto chce pójść za Mną niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje" (Mt 16, 24). Nadchodzi czas Wielkiego Postu, a my kolejny raz ruszamy za Chrystusem w życiu i modlitwie. 

2. Dlatego już teraz zapraszam na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH. Rozpoczynamy w III Niedzielę Wielkiego Postu 7.03.-10.03.2021 r., które poprowadzi je ks. Krystian z Wejherowa. Zaplanujmy tak swoje obowiązki, aby skorzystać z duchowego odrodzenia. 

3. W związku ze spowiedziami w Dekanacie Gniewińskim Msze św. będą przełożone na rano o godz. 8.00.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy "Ad Gentes". Proszę grupę apostolską "Margaretki" oraz ministrantów o aktywne włączanie się w tą akcję. Bóg zapłać za pomoc i złożone ofiary.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - Katedry św. Piotra Apostoła - święto. 

6. Kolejny raz zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu na godz. 17.30 do kościoła w Brzeźnie Lęborskim, a w niedzielę na Gorzkie Żale: Wysokie godz. 9.00, Brzeźno Lęborskie - po sumie o godz. 11.15. Za udział w tych nabożeństwach będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię Św. można uzyskać odpust zupełny. 

7. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę i czwartek po rannych Mszach Św.

9. Skorzystajmy z daru łaski, jakim będzie kolejny Wielki Post w naszym życiu, podejmijmy jakieś postanowienia.

10. Od tego roku na początku Postu wprowadzamy Kolektę Inwestycyjną w każdą II Niedzielę miesiąca przez cały, natomiast w środy taca na kwiaty do naszej świątyni. Polecam ofiarności parafian. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone w przyszłości ofiary. Bóg zapłać!!!

11. U progu Wielkiego Postu na nasze zmaganie ze swoimi grzechami przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Przejdź do góry strony