Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

II NIEDZIELA ADWENTU - ROK B - 06.12.2020 r.

1. Każdy z nas jest dzieckiem Boga i powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Ofiara eucharystyczna nas do tego predystynuje do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu.

2. Rozpoczęliśmy roraty. Jak w latach ubiegłych gromadzimy się w nawie bocznej kościoła i z lampionami uroczyście udajemy się procesjonalnie do ołtarza. Przygotujmy serduszka z papieru, a na nich wypisane dobre uczynki, które wykonaliśmy danego dnia. Następnie odbędzie się losowanie nagród.

3. Dzisiaj dzień modlitwy i zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Proszę "Margaretki" i ministrantów o przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać za złożone ofiary!

4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne zdalnie. Pilne sprawy tylko telefonicznie! Dziękuję za zrozumienie.

5. W zakrystii do nabycia nowe "Misyjne Drogi" i "Misje". Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła; we wtorek - Niepokalane Poczęcie N.M.P., VIII rocznica Ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda KASYNY; w niedzielę - "Gaudete" - niedziela radości. Dzień modlitwy za naszą Ojczyznę w 39 rocz. wprowadzenia stanu wojennego (1981).

7. W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. Od listopada przygotowywany jest na przyszły Rok Pański 2021 kalendarz intencji mszalnych. Proszę zamawiać już teraz wszelkie śluby, rocznice i jubileusze.

9. U progu adwentu przygotujmy się na święta Bożego Narodzenia w sposób duchowy, nie tylko materialny, dlatego już teraz zapraszam na spowiedź adwentową w środę 16 grudnia br. od. godz. 16.00 w Brzeźnie Lęborskim i na Wysokim. Bardzo proszę o udział w maseczkach i z zachowaniem dystansu.

10. Dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na adwentowych ścieżkach życia!

Przejdź do góry strony