Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28.02.2021 r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego zgodnie z tradycją pragniemy wpierać naszymi modlitwami i ofiarami do puszek naszych duchownych. Proszę grupę Apostolską "Margaretki" i ministrantów o przeprowadzenie tej szlachetnej akcji. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. 

2. Kolejny raz zapraszam na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH, które rozpoczynamy w III Niedzielę Wielkiego Postu 7.03.-10.03.2021 r.. Poprowadzi je ks. Krystian z Wejherowa. Zaplanujmy tak swoje obowiązki, aby skorzystać z duchowego odrodzenia. Zgodnie z tradycją we wtorek i w środę taca będzie przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty. Polecam ofiarności parafian.

Plan rekolekcji:
07.03.2021 r. - niedziela:
godz. 8.00 - Brzeźno Lęborskie - Msza z Nauką Ogólną,
godz. 9.45 - Wysokie - Msza z Nauką Ogólną,
godz. 11.45 - Brzeźno Lęborskie - Msza z Nauką Ogólną.

08.03.2021 r. - poniedziałek:
godz. 18.00 - Brzeźno Lęborskie - Msza z Nauką Ogólną,
po Mszy św. Spotkanie Formacyjne z kandydatami do bierzmowania - obecność obowiązkowa!

09.03.2021 r. - wtorek:
godz. 18.00 - Brzeźno Lęborskie - Msza z Nauką Ogólną,
po Mszy św. Spotkanie Formacyjne rodziców i dzieci I komunijnych - obecność obowiązkowa!

10.03.2021 r. - środa:
godz. 18.00 - Brzeźno Lęborskie - Msza z Nauką Ogólną,
ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI I WIZYTACJA BISKUPIA W GNIEWINIE.

3. W związku ze spowiedziami w Dekanacie Gniewińskim we wtorek i czwartek Msze św. będą przełożone na rano o godz. 8.00. Biuro parafialne czynne we wtorek bezpośrednio po Mszy o godz. 8.00 oraz w środę po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. W przyszłym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne - I czwartek miesiąca z modlitwami w intencji kapłanów i wystawienie N. Sakramentu po Mszy o godz. 8.00 rano. I piątek - odwiedziny chorych zostają przeniesione na wtorek 09.03.2021 r. w czasie rekolekcji. Okazja do dodatkowej spowiedzi I piątkowej od godz. 17.00. Przypominam szczególnie rodzicom dzieci, które przyjęły I Komunię Św. w zeszłym roku. I sobota miesiąca z modlitwami do Matki Bożej za Polskę i Polaków. 

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek - Święto Św. Kazimierza Królewicza.  

6. Kolejny raz zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu na godz. 17.30 do kościoła w Brzeźnie Lęborskim, a w niedzielę na Gorzkie Żale: Wysokie godz. 9.00, Brzeźno Lęborskie - po sumie o godz. 11.15. Za udział w tych nabożeństwach będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię Św. można uzyskać odpust zupełny. 

7. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. Zmarła nasza parafianka śp. + Zofia IŁGOWSKA z Brzeźna Lęborskiego. Pogrzeb w poniedziałek 01.03. br. o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim. Rodzina zaprasza na różaniec do kościoła w niedzielę na godz. 19.00 i w poniedziałek o godz. 9.30. Dobry Jezu...

9. Bóg zapłać tym parafianom, którzy złożyli miesięczne ofiary rodzin.

10. Od tego roku w marcu wprowadzamy Kolektę Inwestycyjną w każdą II Niedzielę miesiąca przez cały, natomiast w środy taca na kwiaty do naszej świątyni. Polecam ofiarności parafian. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone w przyszłości ofiary. Bóg zapłać!!!

11. U progu Wielkiego Postu zaczerpnijmy sił duchowych uczestnicząc w Rekolekcjach Wielkopostnych. Zapraszają serdecznie ks. proboszcz i ks. Krystian. 

Przejdź do góry strony