Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021 r.

1. Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna ofiara, w której pragniemy uczestniczyć, przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w naszym codziennym życiu, a przede wszystkim oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. 

2. Dzisiaj w całej naszej Diecezji Pelplińskiej kolekta na W.S.D. Pelplin. Polecam ofiarności parafian i Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Bardzo proszę naszych parafian o skorzystanie ze świeżo poświęconej wody święconej oraz kredy, a następnie o pokropienie swoich domów, mieszkań i zagród. Natomiast na drzwiach wejściowych napisać inskrypcję: C+M+B 2021 r., co oznacza "Niech Chrystus błogosławi ten dom w Roku Pańskim 2021".

4. Od jutra rozpoczynamy w całym Kościele powszechnym Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5, W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; w środę - św. Hilarego, bpa i dra Kościoła, w czwartek - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w sobotę - VIII rocz. śm. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski.

6. W przyszłą III Niedzielę roku 2021 w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za dziennikarzy przez wstawiennictwo św. Franciszka Salezego.

7. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. Zakończyły się kolędy w naszej parafii. Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Mszach św. oraz złożone ofiary na utrzymanie i działalność naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję także za zaproszenia indywidualne oraz poczęstunki w domach naszych parafian.

9. Na cały nadchodzący tydzień naszego życia niech Pan nam błogosławi.

Przejdź do góry strony