Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

III NIEDZIELA ADWENTU - ROK B - 13.12.2020 r.

1. Dzisiaj w kościele katolickim obchodzimy niedzielę - "Gaudete" zwaną z łaciny - niedzielą radości. Boże Narodzenie już blisko.

2. Dzień modlitwy za naszą Ojczyznę - Polskę w 39 rocz. wprowadzenia stanu wojennego przez komunistycznego gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Święty Jan Paweł II na znak protestu i dezaprobaty zapalił świece w swoim oknie w Watykanie. Chciał w ten sposób łączyć się w bólu i cierpieniem ze swoimi prześladowanymi rodakami. Zapalmy i my w naszych domach świecę pamięci przy oknie dzisiaj o godz. 19.30.

3. Kolejny raz zapraszam parafian na spowiedź adwentową w środę 16 grudnia br. od. godz. 16.00 w Brzeźnie Lęborskim i na Wysokim. Bardzo proszę o udział w maseczkach i z zachowaniem dystansu.

4. W tym tygodniu ze względu na spowiedzi adwentowe biuro parafialne będzie czynne zdalnie. Pilne sprawy tylko telefonicznie! Dziękuję za zrozumienie.

5. Możliwość nabycia nowego "Pielgrzyma" i "Gościa Niedzielnego". Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Jan od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła. 

7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. Od listopada przygotowywany jest na przyszły Rok Pański 2021 kalendarz intencji mszalnych. Proszę zamawiać już teraz wszelkie śluby, rocznice i jubileusze.

9. Pan już jest blisko przygotujmy się na święta Bożego Narodzenia w sposób duchowy, w gronie rodziny.

10. Wiele wewnętrznej radości płynącej od Boga na adwentowych ścieżkach życia!

Przejdź do góry strony