Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

III NIEDZIELA ZWYKŁA - NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO - 24.01.2021 r.

1. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo "czas jest krótki" i "bliskie jest Królestwo Boże". Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, łatwiej jest przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. 

2. Dzisiaj w całej naszej Diecezji jest "Dzień solidarności z mieszkańcami CHORWACJI, których nawiedziło trzęsienie ziemi. W związku z tym zbiórka do puszek przed naszymi kościołami proszę "Margaretki" i ministrantów o przeprowadzenie tej szlachetnej akcji. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

3. Bardzo proszę naszych parafian o skorzystanie ze świeżo poświęconej wody święconej oraz kredy, a następnie o pokropienie swoich domów, mieszkań i zagród. 

4. Od 2020 roku w Kościele powszechnym w III Niedzielę zw. przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za dziennikarzy, którym patronuje św. Franciszek Salezy.

5, W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - święto Nawrócenia św. Pawła Ap., we wtorek - św. Tymoteusza i Tytusa, bpów, w czwartek - św. Tomasz z Akwinu, prezbitera i dra Kościoła.

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Zachęcam do lektury Biblii w naszych domach, jest to Słowo Boga skierowane do człowieka.

8. W tym tygodniu odeszli do Pana:
+ Halina ŁOJEK-KARCZEWSKA
+ Danuta KOŁOSZYC
Dobry Jezu a nasz Panie... 

9. Na cały dzisiejszy dzień i nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Przejdź do góry strony