Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

IV NIEDZIELA ADWENTU - ROK B - 20.12.2020 r.

1. Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, a wypełnionych w Chrystusie.

2. Dziękuję kapłanom z naszego Dekanatu Gniewińskiego za posługę w konfesjonale, zaś naszym parafianom za obecność.

3. Proszę parafian za udział w Roratach, zwłaszcza dzieci, młodzież oraz tych którzy jeszcze nigdy nie byli na Eucharystii.

4. Zapraszam parafian, a szczególnie młodzież do bierzmowania na strojenie choinek i przygotowanie żłobka w środę 23 grudnia na godz. 9.00 w kościele w Brzeźnie Lęborskim.

5. Możliwość nabycia nowego "Pielgrzyma" i "Gościa Niedzielnego". Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek - Wigilia Narodzenia Pańskiego, w piątek - Narodzenie Pańskie, w sobotę św. Szczepana Pierwszego Męczennika, w niedzielę - ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. 

7. Bóg zapłać za choinki ofiarowane do kościoła od p. Glosa.

8. Od listopada jest już przygotowywany jest na przyszły Rok Pański 2021 kalendarz intencji mszalnych. Proszę zamawiać już teraz wszelkie śluby, rocznice i jubileusze.

9. Pan już jest blisko przygotujmy się na święta Bożego Narodzenia w sposób duchowy, w gronie rodziny.

10. Chciałbym już dzisiaj wydać Komunikat w sprawie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w naszej parafii. Rozpocznę ją od wtorku 29 grudnia 2020 r. a zakończę w sobotę 16 stycznia 2021 r. Po konsultacjach z osobami duchownymi i świeckimi różnej rangi i godności, zachowując wymogi sanitarne związane z pandemią koronawirusa SPOTKANIA KOLĘDOWE ODBĘDĄ SIĘ TYLKO W KOŚCIELE - ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚW. ZA MIESZKAŃCÓW DANEJ WIOSKI LUB REJONU KOLĘDOWEGO. W wyznaczone dni będę zapraszał przedstawiciela Rodziny na spotkanie kolędowe do kościoła. Proszę, żeby po sąsiedzku zaproponować dojazd do świątyni osobom, które nie mają pojazdu, aby przedstawiciel każdej Rodziny był obecny. Istnieje możliwość indywidualnej wizyty duszpasterskiej. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do niedzieli 3 stycznia 2021. 

Przejdź do góry strony