Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14.03.2021 r.

1. Miłość Boga do człowieka nigdy nie zawodzi. To człowiek często zawodzi, rani i odchodzi od Bożej Miłości. Ta Eucharystia na nowo przypomina nam prawdę, że Bóg kocha i przebacza inaczej niż my... Uczmy się od Jezusa Chrystusa, który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka, postawy miłości i przebaczenia wobec bliźniego. 

2. W związku z pracami przy budynku parafialnym (plebania) oraz na filii w Wysokim - wymiana dachu i ocieplenie kaplicy drenarką, podobnie jak w wielu parafiach większych od nas wprowadzam kolektę inwestycyjną w każdą II Niedzielę miesiąca. Polecam ofiarności parafian. Bóg zapłać za złożone ofiary! Jako parafia musimy ofiarować swój wkład własny 10% - ok. 150 000 zł. Wierzę, że z pomocą Bożą i życzliwych parafian oraz dobrodziejów i firm uda się w ciągu roku zebrać tę kwotę. 

3. W piątek 19.03. br. przypada Uroczystość św. Józefa - dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Stąd suma odpustowa w Zwartowie o godz. 17.00, a wcześniej spowiedź. Dlatego Msza św. w Brzeźnie Lęborskim zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00, a o 17.30 - Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież i dorosłych samodzielnie. Mocą prawa ogólnego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

4. W przyszłą niedzielę kolekta na W.S.D. w Pelplinie. Dziękuję z góry za złożone ofiary!

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę - św. Patryka bpa, w piątek - św. Józefa Oblubieńca N.M.P. - Uroczystość. 

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł oraz wydanie specjalne o św. Józefie 9 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Spowiedź Wielkanocna w sobotę 27.03.2021 r. w Brzeźnie Lęborskim i Wysokim od godz. 16.00. Zapraszam Parafian. 

8. Życzę parafianom oraz gościom dobrej niedzieli i tygodnia. 

Przejdź do góry strony