Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.01.2021 r.

1. Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim on jest "Święty Boży". Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę "z mocą", jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantują nam zbawienie.

2. Spalił się w Sylwestra kościół filialny w Kasparusie, który podlega pod parafię Skórcz, dlatego Ks. bp Ryszard KASYNA zarządza zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę 07.02. br na terenie całej Diecezji Pelplińskiej. O zorganizowanie pomocy w naszej parafii proszę "Margaretki" i ministrantów. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Zapraszam rodziców i dzieci I komunijne we wtorek na godz. 18.00 w Święto Ofiarowania Pańskiego w celu poświęcenia świec. Obecność obowiązkowa. Rodzice jak wcześniej wspólnie ustaliliśmy w ubiegłym roku organizują świece we własnym zakresie. Mogą być od chrztu dziecka. 

4. W przyszłą niedzielę 07.02. po sumie o godz. 11.15 zapraszam obowiązkowo na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.

5, W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek - święto Ofiarowania Pańskiego (błogosławieństwo świec) Dzień Życia Konsekrowanego, w piątek - św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w sobotę - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii.

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. "Misje dzisiaj" - dwumiesięcznik. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Rekolekcje WIELKOPOSTNE rozpoczynamy w III Niedzielę Wielkiego Postu 7.03.-10.03.2021 r. Poprowadzi je ks. Krystian. Zapraszamy już dziś na duchowe odrodzenie. 

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. I czwartek - z modlitwami w intencji kapłanów i o nowe powołania, I Piątek odwiedziny zgłoszonych chorych, od godz. 10.00-17.00 wystawienie N. Sakramentu i dodatkowa spowiedź dla dzieci komunijnych (I Piątki). I sobota miesiąca z modlitwami do Matki Bożej. 

9. Niech Pan Bóg nam błogosławi w całym nadchodzącym tygodniu.

Przejdź do góry strony