Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

NIEDZIELA BIBLIJNA - 18.04.2021 r.

1. Kolejna niedziela wielkanocna, jak każdy pierwszy dzień tygodnia należy do Pana. Dobrze, że tu jesteśmy i pragniemy oddać Zmartwychwstałemu to, co wydarzyło się od ostatniej Eucharystii i to co czeka nas w najbliższym czasie. Mamy zatem kolejną możliwość oddania Bogu naszego czasu, by zyskać Jego wieczność. Oddajemy znaną przeszłość, nieznaną przyszłość i trwającą teraźniejszość!

2. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek. Bóg Zapłać za złożone ofiary. Proszę "Margaretki" i ministrantów o przeprowadzenie tej szlachetnej akcji. druga niedziela miesiąca - kolekta inwestycyjna - Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny "Nieznajomość Pisma Św. jest nieznajomością Chrystusa". Zerknijmy do Biblii w naszych rodzinach, zwłaszcza w czasie epidemicznym. 

4. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. W mijającym tygodniu odeszli do wieczności śp. Danuta CYKMAN z Brzeźna Lęborskiego. Dobry Jezu a nasz Panie... Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00, natomiast różaniec w niedzielę, poniedziałek o godz. 17.00, zaś we wtorek o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim.

6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w środę po wieczornych Mszach Św. i w czwartek po Mszy Św. porannej.

7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w środę - św. Anzelma - bpa, dra Kościoła,
- w piątek - św. Wojciecha - bpa, męczennika, głównego patrona Polski,
- w sobotę - św. Jerzego, męczennika,
- w niedzielę - Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Odbędzie się również po każdej Eucharystii modlitwa o urodzaje. IX Rocznica śmierci I Bpa Pelplińskiego Jana Bernarda SZLAGI. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. Wszystkim parafianom oraz gościom życzę ducha paschalnej radości płynącej ze spotkania ze Zmartwychwstałym.

Przejdź do góry strony