Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 03.05.2020 R.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, którym jest Jezus Chrystus, który zna swoje owce, a one Jego znają. On jest bramą, przez którą musimy przejść do nieba.

2. W związku z epidemią koronawirusa zachowajmy zdrowy rozsądek, higienę rąk oraz unikajmy wielkich skupisk ludzkich. Jeśli czujemy się słabo zostańmy w domach. Od jutra na wszelkich mszach i nabożeństwach nie można przekroczyć liczby 1 OSOBA na 15 m. kw. (w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim - 35 osób, na filii w Wysokim - 16 osób). Wszelkie bierzmowania, wizytacje, spotkania z ministrantami, bierzmowanymi oraz I Komunia są zawieszone aż do odwołania. W miejscach publicznych zachowajmy dwa metry odległości od siebie i zakładajmy maski na twarze. 

3. Dziękuję parafianom za wszelkie formy modlitwy, życzliwości, dary stołu w różnej formie, za przelewy na konto parafialne, koperty. Naprawdę mam dobrych parafian! Bóg zapłać!!!

4. Od poniedziałku do soboty jest okazja do spowiedzi indywidualnej do spowiedzi w zakrystii, aby nie narażać penitentów na możliwość zarażenia na 15 minut przed Eucharystią w odległości 2 m. aż do odwołania w przyszłości. 

5. Bóg zapłać za pomoc p. Paprockiemu i p. Rublowi w II etapie nasadzania 30 krzewów w ogrodzie plebanijnym.

6.W minionym tygodniu została odnowiona galanteria ogrodowa. Bóg zapłać za pomoc p. Żywickim i Płotka z Kisewa.

7. W czasie pandemii będziemy transmitowali msze św. w kościele parafialnym o godz. 11.15 przez "Facebook" parafii Brzeźno Lęborskie.

8. W kalendarium liturgicznym wspominamy w poniedziałek św. Floriana męczennika - patrona strażaków, w środę - św. Filipa i Jakuba Młodszego - apostołów, w I czwartek miesiąca modlitwa w intencji kapłanów, w piątek św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona, Polski.

9. Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe przed mszą św., w niedzielę w Brzeźnie Lęborskim o godz. 11.00, a w Wysokim o godz. 9.30 oraz z zachowaniem ostrożności przy kapliczkach i krzyżach w parafii, prosząc Maryję o opiekę nad naszymi rodzinamii ustanie pandemii. 

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę pogody ducha i mocy Dobrego Pasterza!

Przejdź do góry strony