Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 11.04.2021 r.

1. Św. Jan Paweł II ustanowił przed laty II Niedzielę po Wielkanocy jako niedzielę Bożego Miłosierdzia, którego Apostołką została św. Siostra Faustyna KOWALSKA. W kościele filialnym na Wysokim znajdują się jej relikwie. Oddamy Jej dzisiaj należną cześć zawierzając całą parafię, wszystkie nasze rodziny Chrystusowi, wypowiadając "Jezu ufam Tobie". 

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca - kolekta inwestycyjna - Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W związku z pracami od 01.03. br. przy budynku parafialnym (wymiana dachu, ocieplenie budynku, wymiana okien i zainstalowanie pomp ciepła w Brzeźnie Lęb. oraz na filii w Wysokim - wymiana dachu, ocieplenie kaplicy, drenarka).wierzę, że z pomocą Bożą i życzliwych parafian oraz dobrodziejów i firm uda się w ciągu roku zebrać 10% wkładu własnego od każdej rodziny 600 zł, co wychodzi 50 zł miesięcznie z 12 miesięcy - 600 zł. Wpłat można dokonywać na konto parafialne, które znajduje się na stronie parafialnej, bądź przez koperty lub osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać rodzinom, które już wsparły nasze konieczne inwestycje parafialne. W ubiegłym tygodniu został zainstalowany krzyż nad kaplicą na Wysokim. Został zrobiony dach na budynku parafialnym pod dachówkę ceramiczną w Brzeźnie Lęb., wymieniono wszystkie okna i drzwi oraz przygotowane są o instalacji pompy ciepła w Brzeźnie i na Wysokim. Wymieniono serce dzwonu oraz serwisowano 3 dzwony przez firmę "Felczyński" z Przemyśla. W przyszłą II niedzielę miesiąca kolekta inwestycyjna. Za złożone ofiary 20 rodzin (mamy już 12 000 zł) składam staropolskie Bóg zapłać!

4. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. W mijającym tygodniu odeszli do wieczności śp. Alicja MIELEWCZYK i Sławomir MOCZKOWSKI z Brzeźna Lęborskiego. Dobry Jezu a nasz Panie...

6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w środę po wieczornych Mszach Św. i w czwartek po Mszy Św. porannej.

7. W czwartek 37 rocznica sakry biskupa seniora Piotra KRUPY.

8. Wszystkim drogim parafianom i gościom życzę radości płynącej od Zmartwychwstałego Pana!

Przejdź do góry strony