Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

NIEDZIELA PALMOWA - 27.03.2021 r.

1. Jezus wjechał do Jerozolimy tylko po to, aby dokonać paschalnego misterium. Tylko Chrystus jest naszym zbawieniem, w nim jest życie i zmartwychwstanie. Tylko ten dostąpi zbawienia "kto pójdzie za Nim", serio zaufa Jemu bezgranicznie, "bo godny zaufania jest Ten, który dał obietnicę". Wjedźmy razem z Jezusem do Jerozolimy i oddajmy Mu pokłon, bo tylko On, który przychodzi w imię Pańskie jest prawdziwym Królem Mesjaszem. 

2. W związku z pracami od 01.03. br. przy budynku parafialnym (wymiana dachu, ocieplenie budynku, wymiana okien i zainstalowanie pomp ciepła w Brzeźnie Lęb. oraz na filii w Wysokim - wymiana dachu, ocieplenie kaplicy, drenarka. Wierzę, że z pomocą Bożą i życzliwych parafian oraz dobrodziejów i firm uda się w ciągu roku zebrać 10% wkładu własnego od każdej rodziny 600 zł, co wychodzi 50 zł miesięcznie z 12 miesięcy - 600 zł. Wpłat można dokonywać na konto parafialne, które znajduje się na stronie parafialnej, bądź przez koperty lub osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać rodzinom, które już wsparły nasze konieczne inwestycje parafialne. W tym tygodniu zostanie zainstalowany krzyż nad kaplicą na Wysokim. 

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień - najważniejszy pod względem teologicznym dla katolików. Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa przez Jezusa w Wieczerniku Jerozolimskim. Msza Św. jest szczytem wszystkich Sakramentów Świętych, jak określa język łaciński jest "Panem Angelorum" Chlebem Aniołów. Częste przyjmowanie Komunii Św. przybliża nas do Nieba. Szafarzami Tego Sakramentu są kapłani, stąd Chrystus ustanowił również Sakrament Kapłaństwa. Tego dnia wszyscy prezbiterzy mają swoje święte Msze Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Można uzyskać odpust zupełny. Wielki Piątek Męki Pańskiej - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły nazywany świętym postem (jeden posiłek do syta). Dzień śmierci Pana Jezusa. Nie odprawia się Mszy Św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Następnie adoracja grobu Pańskiego do 21.00. Można uzyskać odpust zupełny. Wielka Sobota - błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny:
8.30 - Brzeźno L. kościół parafialny,
9.00 - Rekowo Brzezinki,
9.15 - Strzelęcino,
9.30 - Kisewo,
10.00 - Dąbrowa Brzeźnieńska,
10.15 - Wysokie,
10.45 - Chrzanowo,
11.00 - Pużyce,
11.15 - Świchowo,
11.30 - Małe Brzeźno,
12.00 - Brzeźno L. kościół parafialny.

4. W związku z sytuacją epidemiologiczną od 27.03. br. do 08.04. br. w kościele w Brzeźnie L. może uczestniczyć w liturgii 25 osób, w kościele filialnym 12. Przypominam o maseczkach. Wigilię Paschalną rozpoczynamy o 21.00 bez procesji ze względu na Covid. 

5. Proszę Grupę Apostolską "Margaretki", lektorów i ministrantów o przygotowanie "Ciemnicy" i "Grobu Pańskiego" w  środę. 

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Kontakt w sprawie pogrzebu lub sakramentu chorych - telefoniczny. 

8. Skorzystajmy z daru adoracji, aby duchowo przygotować się do Świąt Wielkanocnych Zmartwychwstania Pana Jezusa. 

Przejdź do góry strony