Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 04.04.2021 r.

1. "Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy". Pełni radości paschalnej stajemy wokół ołtarza Chrystusa, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko w dziejach świata, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani.   

2. Dzisiaj w całym kraju pragniemy modlitwami i ofiarami wesprzeć K.U.L oraz szkolnictwo katolickie w Diecezji Pelplińskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. W związku z pracami od 01.03. br. przy budynku parafialnym (wymiana dachu, ocieplenie budynku, wymiana okien i zainstalowanie pomp ciepła w Brzeźnie Lęb. oraz na filii w Wysokim - wymiana dachu, ocieplenie kaplicy, drenarka).wierzę, że z pomocą Bożą i życzliwych parafian oraz dobrodziejów i firm uda się w ciągu roku zebrać 10% wkładu własnego od każdej rodziny 600 zł, co wychodzi 50 zł miesięcznie z 12 miesięcy - 600 zł. Wpłat można dokonywać na konto parafialne, które znajduje się na stronie parafialnej, bądź przez koperty lub osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać rodzinom, które już wsparły nasze konieczne inwestycje parafialne. W ubiegłym tygodniu został zainstalowany krzyż nad kaplicą na Wysokim. Został przygotowany dach na budynku parafialnym pod dachówkę ceramiczną w Brzeźnie Lęb., wymieniono wszystkie okna i drzwi oraz przygotowane są o instalacji pompy ciepła w Brzeźnie i na Wysokim. Wymieniono serce dzwonu oraz serwisowano 3 dzwony przez firmę "Felczyński" z Przemyśla. W przyszłą II niedzielę miesiąca kolekta inwestycyjna. Polecam ofiarności parafian i gości. Za złożone ofiary składam staropolskie "Bóg zapłać"!

4. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Pragnę podziękować p. Wenta, Hollander, Ł. Ziarnik, K. Kędziora za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego, a pani Dance za przystrojenie kwiatami naszej świątyni.

6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w środę po wieczornej Mszy Sw. i w czwartek po Mszy Św. porannej.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, którego Apostołką jest św. s. Faustyna Kowalska. Na Wysokim oddanie czci jej relikwiom.

8. Wszystkim drogim parafianom i gościom życzę radości płynącej od Zmartwychwstałego Pana!

Przejdź do góry strony