Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU ROK C BRZEŹNO LĘBORSKIE. 12.12.2021 r.

1. Przychodzimy do Pana, który chrzci Duchem Św. i ogniem. Daje nam łaskę nawrócenia i oczyszcza z grzechu. Podczas tej Eucharystii pragnie nas przygotować, byśmy całym życiem głosili Dobrą Nowinę. Niech nasza obecność w tym miejscu owocuje teraz gorliwą modlitwą dziękczynienia. Prośmy, abyśmy w tym duchu powrócili do swoich domów i potrafili dzielić się owocami tej Mszy Świętej.

2. Zgodnie z tradycją w II niedzielę miesiąca pragniemy modlitwą i ofiarami na tacę wesprzeć nasze 2 potężne inwestycje - kościół na Wysokim oraz budynek parafialny w Brzeżnie Lęborskim. Sprawy finansowe z wykonawcami muszą być rozliczona do końca roku. Bóg zapłać parafianom i gościom za modlitwy i ofiarność na te szlachetna cele. Zostało do uiszczenia 101.000 zł, dlatego proszę tych którzy się jeszcze nie zaangażowali od czasu rozpoczęcia prac budowlanych o konieczną pomoc.

3. W niedzielę „Gaudete" - Radości, rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.

4. Ponawiam moje zaproszenia w Adwencie do dzieci komunijnych, młodzieży do bierzmowania i dorosłych parafian do udziału w roratach od poniedziałku do piątku na godz. 19.00 (z wyjątkiem wtorku i czwartku ze wzgl. na spowiedzi adwentowe w Dekanacie Gniewińskim). Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z wypisanymi dobrymi swoimi uczynkami.

5. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne, a Msze wieczorne będą odprawiane o godz. 19.00. gdyż są w parafiach spowiedź. Dziękuję za zrozumienie!!!!

6. W tym tygodniu w kalendarza Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek - Św. Łucji, dz. i m.
- we wtorek - Św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła.
- w środę Niepokalane Poczęcia. N. M. Panny.

6. Dzisiaj modlitwami i ofiarami wspieramy do puszek Kościół Katolicki na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary!

7. Do nabycia ostatnie poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne.

8. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii odbędzie się w czwartek 16.12. br. od godz. 16.00. w Brzeźnie Lęborskim i na Wysokim.

9. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia nowy "Gość Niedzielny" 6 zł. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. Spowiedź przez cały rok od poniedziałku do soboty kwadrans przed Eucharystią.

11. Ze względu na stan epidemiczny spotkanie w ramach G.P.S z młodzieżą do bierzmowania jest przeniesiona na wiosnę przyszłego roku.

12. Dziś po Sumie o godz. 11.15. zgodnie Tradycją kolejne spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Obecność obowiązkowa!!!

13. Wszystkim parafianom oraz gościom życzę autentycznej radości płynącej od Boga.

Przejdź do góry strony