Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU ROK C BRZEŹNO LĘBORSKIE. 19.12.2021 r.

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje niezwykle spotkanie i kieruje naszą uwagę na rozpoznanie przychodzącego Chrystusa. „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona" - wyznaje Elżbieta, a jej radosny okrzyk stanowi dla nas zaproszenie, abyśmy otworzyli oczy serca, rozpoznali przychodzącego Boga i przygotowali nasze serca na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

2. Ostatni raz ponawiam moje zaproszenie w Adwencie do dzieci komunijnych, młodzieży do bierzmowania i dorosłych parafian do udziału w Roratach od poniedziałku do środy na godz. 18.00 (z wyjątkiem wtorku i czwartku kiedy Msze są o godz. 8.00). Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z wypisanymi dobrymi swoimi uczynkami.

3. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne gdyż są spowiedzi adwentowe w dekanacie. Dziękuję za zrozumienie. W pilnych sprawach kontakt telefoniczny.

4. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:
- we wtorek - XX rocz. śm. byłego proboszcza ks. Jerzego Sikorę;
- w środę kończymy Roraty;
- w piątek - Wigilia Narodzenia Pańskiego - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- w sobotę - Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
- w niedzielę - Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

5. W czwartek 23.12. br. po Mszy godz. 8.00. zapraszam parafian i młodzież do bierzmowania do kościoła na strojenia choinek i przygotowanie żłóbka. Bóg zapłać za złożone ofiary!

6. Do nabycia ostatnie poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne.

7. Dziękuję kapłanom i parafianom za spowiedź Adwentową w naszej parafii.

8. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia nowy "Gość Niedzielny" - 6 zł. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9. W nadchodzącym tygodniu zostają zainstalowane kolejne panele fotowoltaiczne w kaplicy na Wysokim. Jako parafia musimy wpłacić jeszcze 100.000 zł wobec firm, dlatego w czasie świąt w Pasterkę (piątek) i w Narodzenie Pańskie (sobota) kolekty będą przeznaczone na nasze inwestycje. Bóg zapłać za złożone ofiary w święta.

10. Niech Pan nam błogosławi w naszych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Przejdź do góry strony