Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 09.01.2022 r., ROK C

1. ,,Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus przyjął chrzest'' - ta narracja sugeruje, że zanurzył się w wodach Jordanu po innych ustawiwszy się pokornie na końcu kolejki. Prośmy pokornego Boga, by poruszyły nas na  nowo słowa, które Mesjasz usłyszał nad falami Jordanu: ,,Jesteś moimi Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie''.

2. Dzisiejszy dzień jest okazją do przypomnienia swojej daty chrztu. Kim był szafarz tego sakramentu? Kim byli rodzice chrzestni? Co zrobiłem z łaską chrztu św.? Czy pielęgnuję łaskę wiary otrzymaną na chrzcie św.? Na te pytania odpowiedzmy sobie wracając do naszych domów z kościoła.

3. Zgodnie z tradycją naszej parafii w II niedzielę miesiąca kolekta na nasze inwestycje parafialne. Kaplica na Wysokim i budynek parafialny - kapitalny remont dachu, okien, termoizolacji budynku, zakup pomp ciepła i fotowoltaiki. Polecam ofiarności parafian oraz gości Bóg zapłać za złożone ofiary!

4. Trwa cały czas wizyta duszpasterska zwana kolędą. Zapraszam na Msze Św. kolędowe. Konkretny rejon kolędy na godz. 18.00, chyba że ze wzgl. na okoliczności będzie podane inaczej. W związku ze śmiercią kolegi ks. prob. Miłosza Eucharystii w poniedziałek nie będzie. Będzie tylko różaniec za zmarłych kapłanów. Jest ona przeniesiona na wtorek na godz. 18.00. Brzeźno wieś od. p. Pranga - Kreft oraz zapraszam parafian z Bloku nr 1-2 w Brzeźnie Lęborskim. Pozostałe Msze Św. kolędowe bez zmian. Terminy są opublikowane na stronie internetowej naszej parafii. Można zamawiać intencje na obecny rok w zakrystii.

5. W mijającym tygodniu zmarli moi koledzy kapłani: ks. kan. Miłosz Wardziński w 52 roku życia i 27 roku kapłaństwa - prob. w Gronowie pod Toruniem. Ks. Rafał Sarama w 53 roku życia wikariusz parafii Św. Andrzeja Boboli w Gdyni - wieloletni uczestnik Pielgrzymki Gdańskiej na Jasną Górę (35 razy) przed podziałem naszej parafii prowadził rekolekcje w naszej parafii. W piątek odbył się pogrzeb śp. Tadeusza ABRAHAM z Brzeźna Lęborskiego. Dobry Jezu a nasz Panie...

6. Do nabycia ,,Gość Niedzielny'' 8 zł i ,,Pielgrzym'' 3.75 zł zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. W przyszłą niedzielę16.01.2022 r. jako proboszcz wyraziłem zgodę, żeby po każdej Mszy Św. stali wolontariusze z puszkami i rozdawali ulotki o 1% podatku na rzecz Hospicjum Lęborskiego. Dziękuję dyrekcji szkoły w Łęczycach i parafianom za złożone ofiary na ten szlachetny cel.

8. Wszystkim parafianom oraz gościom życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia.

Przejdź do góry strony