Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022 ROK C. BRZEŹNO LĘBORSKIE.

1. Istnienie Trzech Osób w jedynym Bogu było  nie do  przyjęcia dla Żydów strzegących prawdy o  jedyności Boga .,, Jeszcze  wiele mam wam  do  powiedzenia , ale  teraz  znieść  nie  możecie. Gdy zaś  przyjdzie On, Duch Prawdy , doprowadzi was  do  całej   prawdy''.-zapewnia  Zbawiciel . Oto  delikatność Boga , który nie  forsuje  ludzkiej świadomości, ale  stopniowo ją  kształtuje.

2. Dzisiaj zgodnie z tradycją w II niedzielę miesiąca kolekta na spłacenie naszego wkładu własnego na kaplicę na Wysokim i oraz budynek parafialny w Brzeźnie Lęborskim dziękuję za ofiary w różnej formie do spłacenia zostało 86.000 złotych oprócz tego rachunki bieżące parafii.

3. W związku z 27 rocznicą moich święceń kapłańskich i odpustem w Łęczycach w poniedziałek 13.06. i we wtorek 14.06.  bez Mszy Św. tylko proszę w te dni o odmówienie Różańca i Litanii do Serca Pana Jezusa przez  Róże Różańcowe i Margaretki o godz. 18.00. w kościele.

4. W środę  15.06. br.  o godz. 16.30. w salce parafialnej próba śpiewu naszych dzieci z p. organistką.

5. Kolejny raz proszę parafian ze wszystkich sołectw  o przygotowanie 4 ołtarzy w Boże Ciało w czwartek 16.06.2022 r

                                        I ołtarz-przy krzyżu przy kościele (Pużyce,Chrzanowo,Wysokie,Dąbrowa B.),                          

                                        II ołtarz- przy  krzyżu k.starej szkoły (Brzeźno Wieś,Świchowo,Świchówko)

                                        III ołtarz przy blokach Ul.Ogrodowa (parafianie z 9 bloków).

                                        IV ołtarz przy plebanii Ul.Kwiatowa (parafianie Kisewo i Strzelęcino)

Zgodnie z tradycją proszę o  posprzątanie naszych posesji na trasie procesji wywieszenie flag, udekorowanie okien , zabezpieczenie przez strażaków i policję proszę p.sołtysa oraz o nagłośnienie jak przed pandemią. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków, a kandydaci do bierzmowania biorą obowiązkowo udział  w procesji.

6. Pielgrzymka dzieci komunijnych i ministrantów odbędzie się w piątek 17.06. 2022 r . o godz. 8.00. Msza Św. a potem wyjazd z parkingu przy kościele w Brzeźnie L.proszę dostarczyć zgodę rodziców lub prawnych  opiekunów do czwartku 16.06. 2022 r.  powrót miedzy 18. a19.00. proszę katechetki, nauczycieli lub  rodziców jako opiekunów.

7. Do nabycia nowy ,, Pielgrzym''  3,70, oraz ,,Gość Niedzielny'' 8 zł, a dodatek 12zł.

8. Ze względu na Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej oraz pielgrzymkę biuro parafialne czynne tylko w środę po wieczornej Mszy Św.

9.Już niedługo wyruszy na pątniczy szlak 32 Piesza Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej na Jasną Górę grupa lęborska 28 lipca , grupa kartuska 29 lipca w Kolegiacie w Kartuzach zapisy w wyżej wymienionych parafiach. Zachęcam  do  udziału.

Przejdź do góry strony