Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKLA ROK B BRZEŻNO LĘBORSKIE 31.10.2021 r.

1. Pytania skierowane do Jezusa, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, to jedno z najważniejszych pytań, jakie kiedykolwiek zostały zadane: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań"? Zgromadzeni na niedzielnej liturgii, chcemy słuchać słowa Boga i otworzyć serca na miłość przychodzącą od Niego.

2. Dzisiaj w ostatnią niedzielę października obchodzi się rocznicę poświęcenia własnego Kościoła, w których data jest nieznana. W świątyniach, których data jest znana rocznicę ich poświęcenia obchodzi się w danym dniu.

3. Kończy się miesiąc październik. Chciałbym serdecznie podziękować parafianom, Różą Różańcowym i Margaretkom za odmawiany różaniec. Bóg zapłać.!!

4. Zbliża się miesiąc listopad. Zadbajmy o nasze groby i zbawienie dusz naszych bliskich zmarłych zamawiając zdrowaśki, wypominki. Od 18 listopada można będzie uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego raz dziennie. Karteczki będzie można odebrać u ministrantów w kruchcie Kościoła. Proszę parafian o ich wypisanie. Również można wypisać swoich zmarłych na Mszę Św. zbiorową do końca października. Jutro - 1 listopada w Uroczystość
Wszystkich Świętych Msza o godz. 8.00. w kościele i na cmentarzu o godz. 11.15. Po Eucharystii polowej poświęcenia nowych pomników. Kolekta będzie przeznaczona na wywóz śmieci cmentarnych. Proszę o ofiarność, gdyż w zeszłym roku z przyczyn epidemicznych się nie odbyła.

5. W Dzień Zaduszny 2 listopada Msza Św. zbiorowa za naszych zmarłych o godz. 18.00.

6. BIURO PARAFIALNE CZYNNE W TYM TYGODNIU W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. O GODZ. 18.00 I W CZWARTEK PO PORANNEJ O GODZ. 8.00 RANO.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
I Czwartek - z modlitwami o powołania kapłańskie.
I Piątek - odwiedziny chorych od godz. 10.00, wystawienie N. Sakramentu o godz.17.00. Adoracja i Spowiedź.
I Sobota - z modlitwami do Matki Bożej, I rocz. Śm. ks. Antoniego Duszyka - byłego proboszcza Choczewa.

8. Zachęcam do zakupu nowego „Gościa Niedzielnego".

9. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
w poniedziałek - Uroczystość Wszystkich Świętych - III rocz. śm. prob. Piotra Tredera z Łęczyc.
we wtorek - Dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
w środę - św. Marcina de Porres, zakonnika.
w czwartek - św.Karola Boromeusza, bpa.

10. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii życzę Bożego Błogosławieństwa i modlitwy w intencji swoich zmarłych.

Przejdź do góry strony