Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C 31.10.2022 r.

1. W ostatnią niedzielę października przypominamy sobie czym jest istota poświęcenia świątyni, konsekracji, czyli oddania kościoła Bogu na własność ku pożytkowi Ludu Bożego, który ma się zbawić. Pamiętajmy w modlitwach o budowniczych naszego kościoła i ks. biskupach, którzy je konsekrowali w Brzeźnie Lęborskim i kaplicy na Wysokim. Dobry Jezu...

2. Kończy się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej dziękuję parafianom, którzy codziennie modlili się w różnych intencjach szczególnie o pokój na świecie. Zapraszam kandydatów do bierzmowania i dzieci komunijne oraz dorosłych na ostatni różaniec w poniedziałek 31.10. br. o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa!

3. Zbliża się miesiąc listopad pamiętajmy w wypominkach i Mszach Św. o naszych bliskich zmarłych.

4. Porządek Mszy Świętych we wtorek 1 listopada br.: godz. 8.00. Brzeźno Lęborskie

godz. 11.15. Cmentarz parafialny - 30 minut przed Eucharystią zgodnie z tradycją będzie odmawiany różaniec w intencji zmarłych przez Róże Różańcowe i ,,Margaretki;

5. W Dzień Zaduszny zapraszam wszystkich parafian w środę na godz. 18.00 na Mszę Św. zbiorową za naszych zmarłych

6. W ramach przygotowań do bierzmowania i zaangażowania się w parafii młodzież między godz. 10.15 a 11.15.  będzie kwestowała przy dwóch bramach na rzecz utrzymania cmentarza.

7. Wypominki z Brzeźna Lęborskiego  będą wyczytywane w tygodniu w kościele po Eucharystii a z Wysokiego w niedzielę 6 listopada po Mszy o godz. 9.45. Od 1do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej , Komunia Św. brak  przywiązania do grzechu nawet powszedniego, i dowolna  modlitwa za Ojca Św. wg jego  intencji można uzyskać odpust zupełny raz dziennie.

8. U ministrantów do nabycia nowy nr ,,Pielgrzyma''

9. Zgodnie z zapowiedzią dziś przed naszymi Kościołami wspieramy modlitwą i ofiarami Hospicjum Stacjonarne w Pogorzelicach. Bóg zapłać za złożone ofiary!!!

10. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:

we wtorek- Uroczystość Wszystkich Świętych

w środę - Dzień Zaduszny-Wspomnienie  Wszystkich Wiernych Zmarłych

w I czwartek -modlitwy za kapłanów

w I piątek- Św. Karola Boromeusza, odwiedziny chorych od godz. 10.00. -Szafarz

od 17.00.-Adoracja i spowiedź Św.

I sobota miesiąca z modlitwami do Matki Bożej w intencji Polski i Polaków

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę refleksji na przemijaniem: ,,Memento mori''.

Przejdź do góry strony