Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022 ROK C.

1. Bóg Ojciec ,,nas umiłował i przez łaskę udzielił nam wiecznego pocieszenia i dobrej  nadziei". Gromadzimy się  na EUCHARYSTII w Dzień Pański, aby świętować Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, które jest  zapowiedzią naszego zwycięstwa. Jesteśmy powołani do życia i to do życia, które nigdy się nie kończy!

2. Od 1 do 8 listopada trwamy na modlitwie za naszych zmarłych wypisanych w ramach wypominek. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny raz dziennie. Bóg zapłać za złożone ofiary podczas Mszy Św. na cmentarzu oraz kwesty do puszek na rzecz utrzymania naszej parafialnej nekropolii. Dziękuję naszej kochanej młodzieży za udział w tej koniecznej  akcji.Bóg zapłać Różą Różańcowym za odmówienie Różańca, parafianom za nagłośnienie i zebranie kolekty. Dziękuję parafianom za ufundowanie  kabla 50-cio metrowego dla parafii.

3. Pani Prezes Agata KOZYRA wraz ze współpracownikami Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne pragnie wyrazić ogromną wdzięczność za okazaną życzliwość i wsparcie podczas kwesty 30 X br, w naszej wspólnocie  parafialnej.

4. Zbliża się Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada piątek Msze Św. jak w niedzielę 8.00., Wysokie 9.45. i 11.15. po Sumie obowiązkowe spotkanie formacyjnie w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim. Proszę wszystkich sołtysów i parafian o wywieszenie flag narodowych. Ksiądz Biskup Diecezjalny R. Kasyna udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych podczas  naszego narodowego świętowania. Tego dnia tradycyjnie pragniemy ofiarami do puszek wesprzeć Stowarzyszenie ,,Pomoc Kościołowi w  potrzebie'' proszę panie z ,,Caritasu'', ,,Margaretki'' i ministrantów do włączenia się do tej kwesty. Bóg  zapłać za złożone ofiary!

5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę i czwartek bezpośrednio po Eucharystii.

6. W kalendarzu kościoła katolickiego wspominamy:

                                                                                            w środę - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie

                                                                                             w czwartek- Św. Leona Wielkiego pap. dra K-ła

                                                                                              w piątek- Św. Marcina z Tours, bpa oraz 104 rocznica odzyskania prze Polskę Niepodległości .Dzień modlitw za Ojczyznę

                                                                                            w sobotę- Św. Jozafata Kuncewicza, bpa i m.

7. Przypominam o możliwości zamawiania intencji mszalnych na  przyszły Rok Pański 2023 w kancelarii parafialnej.

8. Zgodnie z tradycją naszej parafii w II niedzielę miesiąca pragniemy spłacić nasz wkład własny jako parafii wykonanych 2 potężnych inwestycji Kaplicy na Wysokim i budynek parafialny w Brzeźnie Lęborskim. Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę inwestycyjną we wrześniu 2085 zł, koperty i przelewy zostało jeszcze 77915 zł. Tego dnia odbędzie się po Sumie parafialnej spotkanie z dziećmi i rodzicami I-komunijnymi obecność obowiązkowa!!!

9. Wszystkim parafianom gościom życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia.

 

Przejdź do góry strony