Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKLA ROK B BRZEŻNO LĘBORSKIE 14.11.2021 r.

1. „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moja nie przeminą"- zapewnia Jezus, kierując naszą uwagę na swoje przyjście w chwale. Pośród wielu niewiadomych naszego życia pewne jest to, że skoro należymy do Niego w ziemskim życiu, będziemy także mieć udział w Jego ostatecznym zwycięstwie. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy się karmić Jego obecnością i podtrzymywać naszą nadzieję!

2. Dzisiaj w Polsce obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym oraz pamięcią modlitewną obejmujemy Polonię i Polaków przebywających za granicą. Zbiórka do puszek przed naszymi kościołami na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie w przyszłą niedzielę. Proszę tradycyjnie o pomoc panie z „Caritasu", Margaretki" i ministrantów. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu we wtorek po Mszy Św. o godz. 8.00. i w środę po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. Zgodnie z tradycją naszej parafii w II Niedzielę miesiąca taca przeznaczona na odnowienie kaplicy na Wysokim i budynku parafialnego w Brzeźnie Lęborskim. Polecam ofiarności parafian i naszych dobrodziejów! Bóg zapłać za złożone ofiary!!! (w listopadzie odrestaurowano poczekalnię do biura parafialnego, obrobiono wszystkie drzwi i okna od wewnątrz budynku w Brzeźnie Lęborskim, odmalowano większość pomieszczeń po wielu latach). Jeszcze raz dziękuję naszym parafianom, że wspólnie od marca udało się na tyle zrobić! Do końca roku kalendarzowego z Bożą pomocą i ludzką spłacić nasze zobowiązania wobec wykonawców 107.000 zł.

5. Dzisiaj po Sumie o godz. 11.15. kolejne spotkanie formacyjne z rodzicami i dziećmi przystępującymi do I Komunii Św. w 2022 r. Na Mszy Św. nastąpi poświęcenie nowych książeczek, obecność obowiązkowa!

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
w środę - Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
w czwartek - Bł. Karoliny KÓZKÓWNY, dz. i m.;
w sobotę - Św. Rafała KALINOWSKIEGO, prezbitera.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał WILCZYŃSKI, kawaler - parafia Brzeźno Lęborskie i Kornelia, Agnieszka CZAJA - parafia Cewice - zap. II.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Janusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego z Aktem poświęcenia. Można uzyskać odpust zupełny! Kolekta na W.S.D. Pelplin.

9. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia nowy Pielgrzym" poświęcony min. osobie śp. Ks. inf. Stanisława GRUNTA - Ekonoma Diecezji; "Gość Niedzielny" 6 zł Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. Wszystkim parafianom oraz gościom życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia.

Przejdź do góry strony