Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 R.

1. ,,Nie otrzymaliście ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać ,,Abba, Ojcze'' - usłyszymy dzisiaj w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się na tej Eucharystii, aby na nowo odkryć swoje Boże dziecięctwo.

2. Dziękuję parafianom, że przez cały miesiąc maj uczestniczyli w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Ze względu na moje spotkanie rocznikowe z okazji święceń kapłańskich pod Słupskiem, gdzie będę odprawiał Mszę Św. od Róż Różańcowych z Brzeźna L. proszę zamiast Eucharystii o godz. 18.00. odmówić Litanię Loretańską oraz różaniec w intencji Kapłanów z mojego rocznika święceń. O dar modlitwy poproszę Róże Różańcowe i Margaretki.

3. We wtorek zapraszam dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka na wspólną modlitwę na godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe 15 minut przed Eucharystią prowadzone przez Róże Różańcowe i Margaretki, w tym czasie okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty z wyjątkiem Niedziel i Uroczystości.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek - św. Justyna, męczennika oraz Dzień Dziecka, w czwartek - Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało - procesja ze wzgl. na stan epidemiczny tylko wokół świątyni w Brzeżnie po Mszy o godz. 11.15.

I Piątek miesiąca - odwiedziny chorych od godz. 10.00. , od godz. 17.00. wystawienie N. Sakramentu, a w tym czasie spowiedź dla dzieci komunijnych obowiązkowa! I Sobota miesiąca z modlitwami do Matki Boskiej w intencji Polski i Polaków. W Niedzielę - Dzień Dziękczynienia w Polsce, a w naszej Diecezji Rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie (1999).

5. Na stoliku w nawie bocznej świątyni można nabyć ,,Pielgrzym'' i ,,Gość Niedzielny'' zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. Biuro parafialne w czasie inwestycji czynne tylko w środę po Mszy o godz. 18.00.

7. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało i podczas Oktawy.

8. Wszystkim parafianom i gościom niech błogosławi Bóg w Trzech Osobach.

Przejdź do góry strony