Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

1. ,,Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy''- powiedział Jezus do uczniów, zapowiadając Zesłanie Ducha Świętego. Zgromadzeni na Eucharystii zawsze dostępujemy tego szczególnego działania Ducha, którego owocami są ,,miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie''. Radujmy się w tymże Duchu, a zostaniemy doprowadzeni przez Niego do prawdy o nas samych.

2. Kończy się okres Wielkanocny. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za uroczysty w kościele lub kaplicy, śpiew lub modlitwę słowami hymnu: ,,O Stworzycielu Duchu, przyjdź''. Następuje również, usunięcie z ołtarza figurki Zmartwychwstałego, zdjęcie z krzyża czerwonej stuły oraz przeniesienie paschału do chrzcielnicy.

3. Na czas inwestycji w kaplicy na Wysokim oraz budynku parafialnego w Brzeźnie Lęborskim biuro parafialne będzie czynne tylko w środy i czwartki bezpośrednio po Mszach Świętych. Dziękuję za zrozumienie.

4. Cały czas trwają nasze inwestycje parafialne Bóg zapłać tym rodzinom, które oprócz daru modlitwy złożyły już swoją ,,cegiełkę'' na konieczne prace budowlane w naszej parafii.  Mam nadzieją, że każda rodzina to rozumie. Bóg zapłać!!!

5. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwa Majowe do kościoła po Mszy Św. o  godz. 18.00.

6. Chłopcy i dziewczynki chcące się zaangażować w służbę ołtarza liturgię słowa oraz śpiew w parafii proszę, aby zgłosiły się do pani organistki po Eucharystii.

7. Proszę już teraz parafian o przygotowanie, jak przepisy sanitarne pozwolą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało oraz przenośne nagłośnienie.

8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - N.M.P. Matki Kościoła - Święto; w środę - Św. Filipa Neri, prezbitera, Dzień Matki; w czwartek - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto; w piątek - 40-ta rocznica śmierci Sługi Bożego - kard. Stefana WYSZYŃSKIEGO, PRYMASA TYSIĄCLECIA; w sobotę - Św. Urszuli Ledóchowskiej ,dz.; w niedzielę - Uroczystość Trójcy Świętej.

9. Zmarł nasz parafianin z Wysokiego śp.+ Jerzy KANDZORRA (l. 53). Rodzina zaprasza na różaniec w niedzielę i poniedziałek na godz. 18.00 do kaplicy na Wysokim, Dobry Jezu...

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Błażej GRZENKOWICZ, kawaler i Sylwia KARCZEWSKA, panna parafia Brzeźno Lęborskie - zapowiedź II.

11. Wszystkim naszym mamusiom składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radości Nieba.

Przejdź do góry strony