Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

V Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 25.04.2021 r.

1. Gromadzimy się na Świętej Uczcie, by świętować Dzień Pański... Bóg jest  większy niż nasze serca i zna wszystko''- usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Niech ta świadomość pomaga nam coraz bardziej otwierać się na  działanie Bożej łaski w naszych sercach.

2. Rozpoczęliśmy wczoraj miesiąc Maryjny maj zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy Św. o godz. 18.00 zwłaszcza dzieci i młodzież. Wypraszajmy od Maryi konieczne łaski szczególnie zdrowia duchowego i fizycznego.

3. Dzisiaj w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dziękuję sołtysom i parafianom, którzy wywiesili flagi na swoich budynkach.

4. Jutro Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. W Kisewie zostanie poświęcony nowy krzyż o godz. 13.00 zachęcam do udziału nie tylko parafian z tej wioski. Bóg zapłać p. Okrój za wykonanie krzyża, a ofiarodawcom za ofiary na ten cel. Tego dnia proszę ,,Margaretki'' i ministrantów o zbiórkę do puszek dla p. Bach z Kisewa, którym spalił się warsztat pracy. Bóg zapłać z góry za złożone ofiary!

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
- I czwartek miesiąca z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zapraszam rodziców dzieci I Komunijnych na godz. 8.30 na sprzątanie wokół i w środku Kościoła jak również przy plebanii. Obecność wszystkich obowiązkowa!

- I piątek miesiąca - odwiedziny chorych od godz. 10.00 oraz I spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców oraz chrzestnych - godz.11.00!

- I Komunia Święta  w naszej parafii I grupa w sobotę 08.05. br. godz. 11.15; II grupa w niedzielę 09.05. br. godz.11.15.

6. Proszę parafian szczególnie w niedzielę, aby pierwszeństwo dać rodzinom dzieci komunijnych.

7. Trwają cały czas nasze parafialne inwestycje na Wysokim i w Brzeźnie Lęborskim dlatego zgodnie z nową tradycją w II niedzielę miesiąca kolekta inwestycyjna polecam ofiarności parafian. Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. Niech Maryja swym płaszczem otacza wszystkie rodziny naszej parafii!

Przejdź do góry strony