Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A - 10.05.2020

1. W niedzielę, dzień zmartwychwstania Chrystusa gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą, jaką wskazał nam zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Spotkanie z rodzicami komunijnych 30 maja o godz. 19.00 w kościele parafialnym. 

2. W związku z epidemią koronawirusa zachowajmy zdrowy rozsądek, higienę rąk oraz unikajmy wielkich skupisk ludzkich. Jeśli czujemy się słabo zostańmy w domach. Od jutra na wszelkich mszach i nabożeństwach nie można przekroczyć liczby 1 OSOBA na 15 m. kw. (w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim - 35 osób, na filii w Wysokim - 16 osób). Wszelkie bierzmowania, wizytacje, spotkania z ministrantami, bierzmowanymi oraz I Komunia są zawieszone aż do odwołania. W miejscach publicznych zachowajmy dwa metry odległości od siebie i zakładajmy maski na twarze. 

3. Dziękuję parafianom za wszelkie formy modlitwy, życzliwości, dary stołu w różnej formie, za przelewy na konto parafialne, koperty. Naprawdę mam dobrych parafian! Bóg zapłać!!!
Konto parafialne:
PKO Bank Polski SA
Nr konta: 23 1020 1909 0000 3602 0127 8829

4. Od poniedziałku do soboty jest okazja do spowiedzi indywidualnej do spowiedzi w zakrystii, aby nie narażać penitentów na możliwość zarażenia na 15 minut przed Eucharystią w odległości 2 m. aż do odwołania w przyszłości. 

5. Bóg zapłać za pomoc p. Paprockiemu i p. Rublowi w III etapie nasadzania 20 krzewów w ogrodzie plebanijnym. P. Głuchaczka za pielenie, Maszota i Naplocha za strzyżenie trawników, p. Mrozewskiej i Żuchowskiej za troskę o kapliczkę Matki Boskiej.

6. W związku ze 100-leciem św. Jana Pawła II zapraszam w poniedziałek 18.05.o godz. 18.00 , a potem adoracja N.S. do 21.00 - proszę o zaangażowanie młodych umiejących graż na instrumentach. 

7. W czasie pandemii będziemy transmitowali msze św. w kościele parafialnym o godz. 11.15 przez "Facebook" parafii Brzeźno Lęborskie.

8. W kalendarium liturgicznym wspominamy w czwartek św. Macieja Ap., w sobotę - św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona Polski. 

9. Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe przed mszą św., w niedzielę w Brzeźnie Lęborskim o godz. 11.00, a w Wysokim o godz. 9.30 oraz z zachowaniem ostrożności przy kapliczkach i krzyżach w parafii, prosząc Maryję o opiekę nad naszymi rodzinami ustanie pandemii. 

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Gracjan ZIELONKA (par. Sasino) i Barbara BOBKOWSKA (par. Brzeźno Lęb.) - ZAPOWIEDŹ II.  

Przejdź do góry strony