Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21.03.2021 r.

1. Przez usta proroka Jeremiasza Pan zapowiada: "Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercach". Celem Nowego Przymierza jest wprowadzenie nas w taką relację z Bogiem, w której prawo wypływa z naszego wnętrza, a nie jest czymś zewnętrznym. Żeby jednak to się dokonało Chrystus musiał oddać własne życie na krzyżu. 

2. W związku z pracami przy budynku parafialnym (plebania) oraz na filii w Wysokim - wymiana dachu i ocieplenie kaplicy drenarką, podobnie jak w wielu parafiach większych od nas wprowadzam kolektę inwestycyjną w każdą II Niedzielę miesiąca. Polecam ofiarności parafian. Bóg zapłać za złożone ofiary! Jako parafia musimy ofiarować swój wkład własny 10% - ok. 150 000 zł. Wierzę, że z pomocą Bożą i życzliwych parafian oraz dobrodziejów i firm uda się w ciągu roku zebrać tę kwotę. 

3. Dzisiaj w całej naszej Diecezji Pelplińskiej kolekta na W.S.D. w Pelplinie. Dziękuję z góry za złożone ofiary!

4. Zgodnie z Tradycją od tej niedzieli zasłaniamy krzyż i obrazy w kościołach oraz kaplicach. 

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek - Zwiastowanie Pańskie - Dzień Świętości Życia, a w przyszłą niedzielę Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przygotujmy palmy w celu ich pobłogosławienia na wszystkich Mszach Św. Niedzielnych. 

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł oraz wydanie specjalne Rekolekcje Wielkopostne w domu "Aby odnowić przymierze" - 20 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Spowiedź Wielkanocna w sobotę 27.03.2021 r. w Brzeźnie Lęborskim i Wysokim od godz. 16.00. W miarę możliwości zapraszam Parafian. 

8. Proszę Grupę Apostolską "Margaretki" i lektorów o przygotowanie "Męki Pańskiej" w przyszłą niedzielę podczas Eucharystii. 

9. W tym tygodniu do soboty włącznie będą trwały spowiedzi wielkanocne w naszym Dekanacie Gniewińskim stąd Mszy Św. o godz. 8.00 i w piątek po wieczornej Eucharystii. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na letni. Przesuwamy wskazówki zegara o godz. do przodu. 

10. Życzę parafianom oraz gościom dobrego przygotowania do świąt wielkanocnych. 

Przejdź do góry strony