Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.02.2021 r.

1. Człowiek jest tajemnicą. Trudno jednak poznać kogoś, gdy samych siebie nie znamy do końca. Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania. Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia i wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli wstanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo jak ci, którzy żyli w Jego czasach. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem w trudnych czasach.

2. Spalił się w Sylwestra kościół filialny w Kasparusie, który podlega pod parafię Skórcz, dlatego Ks. bp Ryszard KASYNA zarządza zbiórkę do puszek dzisiaj 07.02. br na terenie całej Diecezji Pelplińskiej. O zorganizowanie pomocy w naszej parafii proszę "Margaretki" i ministrantów. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Dzisiaj po sumie o godz. 11.15 zapraszam obowiązkowo na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.

4. Dziękuję bardzo za pomoc w demontażu choinek i żłóbka p. Hollander, Wenta, Neubauer, Doner oraz kandydatom do bierzmowania, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas dla parafii. Bóg zapłać!!

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę - św. Scholastyki, dziewicy, w czwartek - N.M.P. z Lourdes - "Światowy Dzień Chorego".

6. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. "Misje dzisiaj" - dwumiesięcznik. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH rozpoczynamy w III Niedzielę Wielkiego Postu 7.03.-10.03.2021 r. Poprowadzi je ks. Krystian. Zapraszamy już dziś na duchowe odrodzenie. 

8. Niech Pan Bóg nam błogosławi w całym nadchodzącym tygodniu.

Przejdź do góry strony