Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021 r.

1. Dar odkupienia jest całkiem darmowy. Nie my pierwsi umiłowaliśmy Boga. To Jego miłość wobec nas jest pierwsza i zaofiarowana bez jakichkolwiek naszych uprzednich zasług większość z nas otrzymała sakrament  chrztu w niemowlęctwie i być może traktujemy to jako coś oczywistego. Tymczasem jest to znak Bożej łaski udzielonej nam za darmo. Eucharystia, w której uczestniczymy jest darem miłości Pana Boga.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej I Komunia Św. o godz.11.15.

3. Od 1 marca br. trwają prace przy Kościele na Wysokim oraz przy budynku parafialnym w Brzeźnie Lęborskim. Zgodnie z nową tradycją II Niedziela miesiąca kolekta inwestycyjna. Polecam ofiarności parafian (12.500 zł kwota zebrana od III-V 2021. Do kwoty 150.000 zł jeszcze sporo brakuje, ale ufam Opatrzności Bożej i życzliwości parafian, że osiągniemy ten wspólny cel. Bóg zapłać za złożone w różnej formie ofiary!!!

4. Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy Św. o godz. 18.00.

5. Od poniedziałku do środy dawne Dni Krzyżowe - modlitwa przy Krzyżu o urodzaje i za kraje głodujące.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek 13.05. N.M.P. z Fatimy, w piątek 14.05. - święto Macieja, Apostoła, Diamentowy Jubileusz Święceń kapłańskich biskupa seniora Piotra Krupy. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W niedzielę - 16.05. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. W przyszłą niedzielę na zakończenie Białego Tygodnia po sumie o godz. 11.15. rozdanie pamiątek dzieciom I komunijnym.

8. Niech miesiąc maj będzie dla nas koleją okazją do zawierzenia naszych rodzin Matce Bożej.

Przejdź do góry strony