Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17.05.2020 R.

1. Żyjemy wśród przeciwności, pandemii, trudów i cierpień. Chrystus nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Św.. To właśnie Paraklet wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie Jego mocą sprawiamy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. Spotkanie z rodzicami komunijnych 30 maja o godz. 19.00 w kościele parafialnym. 

2. W związku z epidemią koronawirusa zachowajmy zdrowy rozsądek, higienę rąk oraz unikajmy wielkich skupisk ludzkich. Jeśli czujemy się słabo zostańmy w domach. Od jutra na wszelkich mszach i nabożeństwach nie można przekroczyć liczby 1 OSOBA na 10 m. kw. (w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim - 50 osób, na filii w Wysokim - 10 osób + w sali kominkowej 10 wiernych). Wszelkie bierzmowania, wizytacje, spotkania z ministrantami, bierzmowanymi oraz I Komunia są zawieszone aż do odwołania. W miejscach publicznych zachowajmy dwa metry odległości od siebie i zakładajmy maski na twarze. Ks. bp Kasyna zezwolił na wprowadzenie trumny do świątyni, podczas pogrzebu na cmentarzu może uczestniczyć 50 osób. 

3. Dziękuję parafianom za wszelkie formy modlitwy, życzliwości, dary stołu w różnej formie, za przelewy na konto parafialne, koperty. Naprawdę mam dobrych parafian! Bóg zapłać!!!
Konto parafialne:
PKO Bank Polski SA
Nr konta: 23 1020 1909 0000 3602 0127 8829

4. Od poniedziałku do soboty jest okazja do spowiedzi indywidualnej do spowiedzi w zakrystii, aby nie narażać penitentów na możliwość zarażenia na 15 minut przed Eucharystią w odległości 2 m. aż do odwołania w przyszłości. 

5. Bóg zapłać za pomoc p. Paprockiemu i p. Rublowi w III etapie nasadzania 20 krzewów w ogrodzie plebanijnym. P. Głuchaczka za pielenie, Maszota i Naplocha za strzyżenie trawników, p. Mrozewskiej i Żuchowskiej za troskę o kapliczkę Matki Boskiej.

6. W związku ze 100-leciem św. Jana Pawła II zapraszam w poniedziałek 18.05.o godz. 18.00 , a potem adoracja N.S. do 21.00 - proszę o zaangażowanie młodych umiejących grać na instrumentach. 

7. W czasie pandemii będziemy transmitowali msze św. w kościele parafialnym o godz. 11.15 przez "Facebook" parafii Brzeźno Lęborskie.

8. W poniedziałek, wtorek i środę w dawne Dni Krzyżowe odprawimy modlitwy błagalne o urodzaje i za kraje głodujące. Po Mszy Św. zapraszam zwłaszcza rolników naszej całej parafii.

9. Minęła już połowa maja. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa majowe przed mszą św., w niedzielę w Brzeźnie Lęborskim o godz. 11.00, a w Wysokim o godz. 9.30 oraz z zachowaniem ostrożności przy kapliczkach i krzyżach w parafii, prosząc Maryję o opiekę nad naszymi rodzinami ustanie pandemii. 

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się Gracjan ZIELONKA (par. Sasino) i Barbara BOBKOWSKA (par. Brzeźno Lęb.) - ZAPOWIEDŹ III.  

Przejdź do góry strony