Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.02.2021 r.

1. Zarówno zdrowie ducha, jak i jego choroby przechodzą z człowieka na człowieka drogą naśladowania. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro naśladują dobrych i nieustannie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzecznych. Ludzie mało wrażliwi na dobro i piękno trzymają się z tymi, którzy krzywdzą innych i samych siebie, żyjąc tak, jakby Boga nie było. 

2. Przepisy postne dla katolików Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia, dlatego w czasie 40 dni nie biorą udziału w zabawach, a w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dzisiaj po sumie o godz. 11.15 zapraszam obowiązkowo na Adorację N. SAKRAMENTU do godz. 15.00 w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim. W poniedziałek i wtorek Adoracja N. SAKRAMENTU PO WIECZORNYCH MSZACH ŚW. DO 21.00 proszę "Margaretki", Róże Różańcowe i ministrantów o udział w Adoracjach.

4. Od Środy Popielcowej 17.02 do 21.02 rozpoczniemy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę - POPIELEC MSZE ŚW. Z OBRZĘDEM POSYPANIA GŁÓW POPIOŁEM - Wysokie 16.00, Brzeźno Lęborskie - godz. 18.00. 

6. Już teraz zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu na godz. 17.30 do kościoła w Brzeźnie Lęborskim, a w niedzielę na Gorzkie Żale: Wysokie godz. 9.00, Brzeźno Lęborskie - po sumie o godz. 11.15. Za udział w tych nabożeństwach będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię Św. można uzyskać odpust zupełny. 

7. Na stoliku w nawie bocznej kościoła do nabycia "Pielgrzym" 3,5 zł i "Gość Niedzielny" 6 zł. "Misje dzisiaj" - dwumiesięcznik. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH rozpoczynamy w III Niedzielę Wielkiego Postu 7.03.-10.03.2021 r., które poprowadzi je ks. Krystian. Zapraszamy już dziś na duchowe odrodzenie. 

9. Skorzystajmy z daru łaski, jakim będzie kolejny Wielki Post w naszym życiu.

Przejdź do góry strony