Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

X NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B, 06.06.2021R.

1. Boże spojrzenie na rzeczywistość jest realne, a zarazem pełne nadziei. Słowo Boże, uwzględniając i ciemne strony naszej osobowości i trudności, z jakimi się borykamy, uczy nas patrzeć na wszystko z  perspektywy ostatecznego zwycięstwa Jezusa, który niszczy dzieła diabła. Chrześcijańska nadzieja nie jest tanią pociechą, ale opartą na objawieniu Bożym pewnością, że możemy wybrać nie klęskę i śmierć, ale życie w bliskości Boga w Jego Królestwie.

2. Zapraszam w Oktawie Bożego Ciała na procesję, aż do piątku Uroczystości Serca Pana Jezusa, kiedy będzie można uzyskać odpust zupełny. Szczególnie swoje zaproszenie kieruję do wszystkich ministrantów, dzieci komunijnych i Matek Różańcowych o pokazanie naszej wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina.

3. Dzisiaj przypada XXII rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie i diecezji pelplińskiej.

4. Na stoliku w nawie bocznej świątyni do nabycia ,,Pielgrzym'' i ,,Gość Niedzielny''. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek - św. Jadwigi Królowej, w piątek - Uroczystość N. Serca Pana Jezusa - obrzęd błogosławieństwa wianków. Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, w sobotę - Niepokalanego Serca N. M. Panny.

6. Zgodnie z nową tradycją naszej parafii w II niedzielę miesiąca kolekta na rozpoczęte nasze inwestycje kościół filialny Wysokie i budynek parafialny w Brzeźnie Lęborskim. Bóg zapłać tym  wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarami dołożyli się do tych ogromnych inwestycji w czasie covidowym. Zebraliśmy od marca br. 20 000 zł konieczna kwota do końca roku to 130000 zł.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz tygodnia.

Przejdź do góry strony