Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 09.08.2020 r.

1. Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego świata potrzeba nam chwili ciszy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. 

2. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie porannej i wieczornej.

3. Okazja do spowiedzi św. przez cały rok w zakrystii 15 minut przed Mszą św. z wyjątkiem niedzieli, świąt i uroczystości.

4. W zakrystii do nabycia  "Pielgrzym" i "Gość Niedzielny". Polecam lekturę czasopism religijnych na niedzielne popołudnie.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Wawrzyńca dk, męczennika; we wtorek - św. Klary, dziewicy; w piątek - św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennik; w sobotę - święto Wniebowzięcia N.M.P. i poświęcenie pierwocin ziemi oraz 100-lecie "Cudu nad Wisłą". Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:45 (Wysokie), 11:15. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i o naszych rodakach, którzy oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę.   

6. Proszę też parafian o wsparcie materialne. Musimy udzielić 25% wkładu własnego na odnowione drzwi główne świątyni w ramach prac konserwatorsko-budowlanych. Wpłat możemy dokonywać na konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w formie kopert z dopiskiem "Drzwi". Dziękuję za pomoc i zrozumienie!!! Bóg zapłać za złożone ofiary!

7.  Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Łukasz RUBEL i Małgorzata PAJDA z parafii Brzeźno Lęborskie - zap. III. DONNER Damian, Przemysław, stanu wolnego, zam. Brzeźno Lęborskie i MIOTK Małgorzata, stanu wolnego, zam. Gniewino - zap. II.

8. Zmarła nasza parafianka - śp. Urszula SZAST z Brzeźna Lęborskiego. "Dobry Jezu, a nasz Panie..." Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 10.08.2020 r. o godz. 11:00 w Brzeźnie Lęborskim.

9. Obfitości łask bożych każdego dnia dla wszystkich parafian i gości przebywających na terenie naszej parafii!

Przejdź do góry strony