Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 19.07.2020 r.

1. Niedziela jest dniem Pańskim zgodnie z przykazaniem Bożym "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" celebrujemy z najbliższymi Eucharystię. Przychodzimy do świątyni po pomoc do Chrystusa, aby dobro w nas wygrywało ze złem. Zgodnie z już 20-letnią tradycją rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców pielgrzymujących, podróżujących. Pragniemy prosić o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. W związku z tym w duchu wdzięczności za szczęśliwe przejechane kilometry pragniemy wesprzeć polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii w przyszłą niedziele po każdej mszy św.  O zbiórkę do puszek proszę grupę apostolską "Margaretki" oraz naszych ministrantów. W imieniu misjonarzy składam staropolskie "Bóg zapłać" za złożone w tym dniu ofiary. 

2. Trwa zasłużony czas wakacji, urlopów, wyjazdów. Odkrywajmy Boga w stworzeniu i w drugim człowieku oraz bezpiecznie korzystajmy z akwenów wodnych. 

3. Okazja do spowiedzi św. przez cały rok w zakrystii 15 minut przed mszą św. z wyjątkiem niedzieli, świąt i uroczystości.

4. W zakrystii do nabycia  "Pielgrzym" i "Gość Niedzielny".

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Marii Magdaleny - święto, w czwartek święto św. Brygidy - zakonnicy, patronki Europy, w piątek św. Kingi - dziewicy, w sobotę św. Jakuba Ap. - święto, w niedzielę św. Krzysztofa, św. Anny i Joachima - patronów dziadków, rodziców emerytów i najstarszych parafian.

6. W środę 22.07. br. o godz. 10:00 odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłej śp. Bożeny WŁUSEK, (lat 50) z Brzeźna Lęborskiego. Różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele w Brzeźnie Lęborskim, w poniedziałek o godz. 18:00 w Łebieniu, we wtorek o godz. 18:00 w kościele w Brzeźnie Lęborskim i w środę o godz. 9:30 w kościele w Brzeźnie Lęborskim. RiP.
Za hospitalizowane osoby z naszej parafii w szpitalach módlmy się na różańcu prosząc o łaskę zdrowia.  

7. Obfitości łask każdego dnia dla wszystkich parafian i gości przebywających na terenie naszej parafii!!!

Przejdź do góry strony