Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 26.07.2020 r.

1. Gromadzimy się wokół ołtarza Chrystusowego jako wspólnota wierzących, których Bóg zaprasza do bliskości ze sobą. Niedziela jest dniem Pańskim zgodnie z przykazaniem Bożym "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" celebrujemy z najbliższymi Eucharystię. Podczas tej Mszy św. prośmy dobrego Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców pielgrzymujących, podróżujących o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. W związku z tym w duchu wdzięczności za szczęśliwe przejechane kilometry pragniemy wesprzeć polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii dzisiaj po każdej mszy św.  O zbiórkę do puszek proszę grupę apostolską "Margaretki" oraz naszych ministrantów. W imieniu misjonarzy składam staropolskie "Bóg zapłać" za złożone w tym dniu ofiary. 

2. Dzisiaj w osobach św. Anny i Joachima - rodziców N.M.P. czcimy wszystkie babcie i dziadków oraz osoby starsze w podeszłym wieku. Zmarłym niech Pan Bóg da radość Nieba, a żyjącym obfite błogosławieństwo!!!

3. Okazja do spowiedzi św. przez cały rok w zakrystii 15 minut przed Mszą św. z wyjątkiem niedzieli, świąt i uroczystości.

4. W zakrystii do nabycia  "Pielgrzym" i "Gość Niedzielny".

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli i I sobota miesiąca z modlitwami do Matki Bożej w intencji Polski i Polaków.

6. W środę 22.07. br. o godz. 10:00 odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej śp. Bożeny WŁUSEK, (lat 50) z Brzeźna Lęborskiego. RiP. Za hospitalizowane osoby z naszej parafii w szpitalach módlmy się na różańcu, prosząc o łaskę zdrowia.  

7.  Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Łukasz RUBEL i Małgorzata PAJDA z parafii Brzeźno Lęborskie. Zap. I.

8. Obfitości łask każdego dnia dla wszystkich parafian i gości przebywających na terenie naszej parafii!!!

Przejdź do góry strony