Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 16.08.2020 r.

1. Należymy do Kościoła - powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga. Dzisiaj na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski- ks. abpa Gądeckiego solidaryzujemy się z ofiarami wybuchu w stolicy Libanu - Bejrucie. Modlitwami i ofiarami do puszek pragniemy wesprzeć potrzebujących. Bóg zapłać za złożone ofiary!!!

2. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie porannej i wieczornej.

3. Okazja do spowiedzi św. przez cały rok 15 minut przed Mszą św. z wyjątkiem niedzieli, świąt i uroczystości.

4. W zakrystii do nabycia  "Gość Niedzielny". Polecam lekturę czasopism religijnych na niedzielne popołudnie.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Jacka, prezbitera, męczennika; w czwartek św. Bernarda, opata i dra Kościoła, patrona diecezji.

6. Zgodnie z zapowiedziami sprzed pandemii odnowione zostały drzwi główne naszej świątyni. Wpłat możemy dokonywać na konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w formie kopert z dopiskiem "Drzwi". Dziękuję za pomoc i zrozumienie!!! Bóg zapłać za złożone ofiary!

7.  Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dominik, Paweł KACZMAREK, kawaler z parafii Brzeźno Lęborskie i Maria, Helena DERA, panna parafia Somonino - Zap. I;
DONNER Damian, Przemysław, stanu wolnego, zam. Brzeźno Lęborskie i MIOTK Małgorzata, stanu wolnego, zam. Gniewino - zap. III.

8. Dożynki powiatu wejherowskiego i lęborskiego w formie będą organizowane tylko do Mszy św. dziękczynnych. Proszę sołtysów z naszej parafii o przygotowanie wieńców dożynkowych, które jako votum zostawimy w kościele.

9. Obfitości łask bożych każdego dnia dla wszystkich parafian i gości przebywających na terenie naszej parafii!

Przejdź do góry strony