Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 23.08.2020 r.

1. Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia. To on posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni przez wiarę i chrzest mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem.

2. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie porannej i wieczornej.

3. Okazja do spowiedzi św. przez cały rok 15 minut przed Mszą św. z wyjątkiem niedzieli, świąt i uroczystości.

4. W zakrystii do nabycia  "Gość Niedzielny" oraz "Pielgrzym". Polecam ciekawe artykuły.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Bartłomieja, apostoła, prezbitera; we wtorek - św. Józefa Kalasantego, prezbitera; w środę - N.M.P. Częstochowskiej; w czwartek - św. Moniki; w piątek - św. Augustyna, bpa i dra Kościoła, w sobotę - męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

6. Biuro parafialne w okresie letnim w tym tygodniu czynne tylko w piątek od 18:30 do 19:00. W piątek 28 sierpnia br. o godz. 13:00 zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami zapraszam rodziców dzieci I-komunijnych do sprzątania kościoła oraz terenu wokół niego. Obecność obowiązkowa!

7.  Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dominik, Paweł KACZMAREK, kawaler z parafii Brzeźno Lęborskie i Maria, Helena DERA, panna parafia Somonino - Zap. II.

8. Dożynki powiatu wejherowskiego i lęborskiego w formie będą organizowane tylko do Mszy św. dziękczynnych. Proszę sołtysów z naszej parafii o przygotowanie wieńców dożynkowych, które jako votum zostawimy w kościele podczas parafialnych dożynek, które odbędą się we wrześniu.

9. W przyszłym tygodniu po sumie o godz. 11:15 kolejne spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci I-komunijnych w kościele w Brzeźnie Lęborskim. Obecność obowiązkowa!

10. Wielu łask Bożych na każdy dzień dla wszystkich parafian i gości przebywających na terenie naszej parafii!

Przejdź do góry strony