Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 30.08.2020 r.

1. Zgromadziliśmy się, aby sławić zwycięstwo Chrystusa i aby uczestniczyć w Jego krzyżu przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Nim i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie!

2. Zakończył się czas urlopów i wakacji. Podziękujmy Bogu za szczęśliwy wypoczynek.

3. Dzisiaj po sumie o godz. 11.15 kolejne spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci I-komunijnych w kościele w Brzeźnie Lęborskim. Obecność obowiązkowa!

4. We wtorek 1.09.2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny, dlatego zapraszam wszystkie dzieci na uroczystą Mszę św. na godz. 18.00. Poświęcenie tornistrów dla uczniów klas I. Obecność obowiązkowa.

5. W zakrystii do nabycia  "Gość Niedzielny" poświęcony św. Matce Teresie z Kalkuty.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w I czwartek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła; w I piątek - św. Rozalii, pustelnicy (odpust w Wierzchucinie); w I sobotę miesiąca z modlitwami do Matki Bożej.

7. Biuro parafialne ze względu na Komunie Św. czynne w tym tygodniu tylko w środę od 19.00 do 19.30.

8. W I czwartek miesiąca I spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. o godz. 10.00 (drugi kapłan będzie spowiadał rodziców) w kościele parafialnym w Brzeźnie Lęborskim. Obecność obowiązkowa!!! Msze św. tego dnia będą odprawiane rano.

9. Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w piątek 04.09 br. o godz. 11.00 i w I sobotę 05.09 br. o godz. 11.00. Gromadzimy się zgodnie z tradycją przed kościołem, gdzie nastąpi błogosławieństwo rodziców i poświęcenie medalików. 

10. Bóg zapłać rodzicom dzieci I komunijnych za sprzątanie kościoła i wokół niego.

11. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dominik, Paweł KACZMAREK, kawaler z parafii Brzeźno Lęborskie i Maria, Helena DERA, panna parafia Somonino - Zap. III.

12. Dożynki powiatu wejherowskiego i lęborskiego w formie będą organizowane tylko do Mszy św. dziękczynnych. Proszę sołtysów z naszej parafii i K.G.W. o przygotowanie wieńców dożynkowych, które jako votum zostawimy w kościele podczas parafialnych dożynek, które odbędą się we wrześniu.

13. Wielu łask Bożych na każdy dzień rozpoczynającego się roku szkolnego i katechatycznego.

Przejdź do góry strony