Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 13.09.2020 r.

1. Przychodzimy do Boga, by wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie nas nim obdarza, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie, sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać?

2. Dzisiaj w całej naszej Diecezji Pelplińskiej wspieramy modlitwami i ofiarami na tacę W.S.D. w Pelplinie.Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Ze względu na stan epidemiologiczny wspólne dziękczynienie za tegoroczne plony, dożynki parafialne odbędą się w sobotę 19.09 br. o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich sołtysów z naszej parafii oraz wszystkich rolników na mszę św. dziękczynną. Wieńce zostaną poświęcone w kościele i tam pozostaną.

4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w środę od 19.0 i w czwartek od 8.30 do 9.00 bezpośrednio po mszach świętych.

5. Już teraz zachęcam do licznego udziału parafian we mszy św. na zakończenie wizytacji w środę 30.09. br. godz. 17.00. Dzieci I komunijne oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania - obecność obowiązkowa!

6. W zakrystii do na nabycia "Misje dzisiaj" i ,,Gość Niedzielny''.

7. W związku z pandemią pap. Franciszek przełożył zbiórkę na Ziemię Św, z Wielkiego Piątku na wrzesień, dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przed naszymi kościołami. Proszę Grupę Apostolską "Margaretki" oraz ministrantów o udział w tej szlachetnej akcji. Za złożone ofiary  z góry dziękuję!

8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - Święto Podwyższenia Krzyża Św.; we wtorek - N.M.P. Bolesnej; w środę - św. Korneliusza i pap. Cypriana - biskupa męczenników; w piątek św. Stanisława Kostki 0 zakonnika, patrona Polski, w sobotę św. Januarego, bpa i męczennika.

9. W nadchodzącym tygodniu życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień!

Przejdź do góry strony