Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 18.10.2020 r.

1. Dzisiaj w całym Kościele Powszechnym obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna 94 Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem "Oto ja, poślij mnie". Na prośbę papieża Franciszka wspieramy modlitwami i ofiarami misjonarzy , misjonarki oraz katechetów. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. 

2. Również dzisiaj pragniemy modlić się za wszystkich pracowników służby zdrowia, której patronuje św.Łukasz Ewangelista.

3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w środę po mszy o godz. 18.00 i w czwartek po mszy o godz. 8.00.

4. W zakrystii do na nabycia: nowy ,"Pielgrzym" i "Gość Niedzielny''. Zachęcam do czytania  prasy katolickiej.

5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera; we wtorek - św. Jana KANTEGO, prezbitera; w środę - bł. Jakuba STRZEMIĘ, biskupa; w czwartek - św. Jana Pawła II; w piątek - św. Jana KAPISTRANA, prezbitera; w sobotę - św. Antoniego, Marii CLARETA, bpa i męczennika; w niedzielę - rozpoczyna się TYDZIEŃ MISYJNY.

6. Od 1 października trwa modlitwa różańcowa na całym świecie zatem zachęcam do udziału w nabożeństwach w tygodniu 20 minut przed Eucharystią. Korzystajmy gremialnie z daru tej pięknej modlitwy, którą ukochał umiłowany nasz św. Jan Paweł II. 

7. Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych w wypominkach i mszy św. zbiorowej 2 listopada o godz. 18.00 w Brzeźnie Lęborskim. W uroczystość Wszystkich Świętych 1.11. msza św. o godz. 8.00 w kościele i na cmentarzu o godz. 11.15. Oczywiście, jeśli pozwolą na to przepisy epidemiczne. Wypominki są na stoliku w kruchcie kościoła.  

8. Zmarli nasi parafianie - śp. Rafał JÓSKOWSKI z  Pużyc - pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Rodzina zaprasza na różaniec w niedzielę na godz. 17.00 i w poniedziałek o godz. 12.30; śp. Jan SETA z Brzeźna Lęborskiego - pogrzeb w środę o godz. 9.00. Różaniec w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00, a w środę o godz. 8.30 . Dobry Jezu... 

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych. 

Przejdź do góry strony